ВЕСТИ ОД ТУРЦИЈА

ПРЕПОРАКИТЕ НА ФЕТУЛАХ ЃУЛЕН ВО ВРСКА СО РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМИТЕ ВО СИРИЈА СТАНАА ПОВТОРНО АКТУЕЛНИ ПО ПОВОД НОВОНАСТАНАТАТА КРИЗА ПОМЕЃУ ТУРЦИЈА И СИРИЈА

ВЕСТИ ОД ТУРЦИЈА

ЗАМАН БРИФИНГ

 • НЕМА НОВИ ПАЦИЕНТИ КОИ СЕ ТЕСТИРААТ ЗА КОРОНАВИРУС
 • ТИМОНИЕ: ИЗВЕШТАЈОТ НА ЕК И НОВАТА МЕТОДОЛОГИЈА СЕ ОХРАБРУВАЧКА ОСНОВА ЗА СТАРТ НА ПРЕГОВОРИТЕ
 • ПЕНДАРОВСКИ: НЕМА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА БРОЈОТ НА МИГРАНТИ НА ЈУЖНАТА ГРАНИЦА
 • ШЕКЕРИНСКА: ДА НЕ СЕ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА...

ВЕСТИ ОД ТУРЦИЈА

 • ИЗЈАВА МА ЕРДОГАН ВО ВРСКА СО МИГРАНТИТЕ: НИЕ ГИ ОТВОРИВМЕ ГРАНИЦИТЕ И СТАВИВМЕ КРАЈ НА ТАА РАБОТА!
 • НАПАД ВРЗ ДОМОВИТЕ И ПРОДАВНИЦИТЕ НА СИРИСКИТЕ МИГРАНТИ ВО ТУРЦИЈА
 • ПОТОНА ЧАМЕЦ ПОЛН СО МИГРАНТИ ВО ЕГЕЈСКОТО МОРЕ: 1 ДЕТЕ МРТВО
 • ЏХП: ЗОШТО...

ВЛАДАТА НА ЕРДОГАН ТИВКО УБИВА 8 ГОДИШНО МОМЧЕ БОЛНО ОД РАК НА КОСКИТЕ

ТРЕТА ЗАБРАНА ЗА ИЗЛЕЗ ОД ДРЖАВАТА ЗА МАЈКАТА НА ДЕТЕТО КОЕ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕКУВА ВО ГЕРМАНИЈА.

ЗАМАН БРИФИНГ

 • СТАРТУВАШЕ ПРОЕКТОТ „МАКЕДОНИЈА БЕЗ КАЛ“, ЌЕ СЕ САНИРААТ 450 КИЛОМЕТРИ ЛОКАЛНИ УЛИЦИ И ПАТИШТА
 • ПЕНДАРОВСКИ: ДОБРОСОСЕДСКИТЕ ОДНОСИ И СОРАБОТКАТА СЕ КЛУЧЕН ФАКТОР ЗА ТРАЈНА СТАБИЛНОСТ И БЕЗБЕДНОСТ ВО РЕГИОНОТ
 • ЕК: ЗНАЧАЕН НАПРЕДОК, ЗГОЛЕМЕНИ НАПОРИ И ИСПОЛНЕТИ УСЛОВИ ЗА СТАРТ НА...

ВЕСТИ ОД ТУРЦИЈА

 • ГОВОР НА ЕРДОГАН, КОЈ СЕ ПОЈАВИ ПРЕД КАМЕРИТЕ ДУРИ ДВА ДЕНА ПО КАТАСТРОФАЛНАТА ЗАГУБА НА ТУРСКИТЕ ВОЈНИЦИ ВО СИРИЈА
 • ПОСТИГНАТ Е КОНЦЕНЗУС ПОМЕЃУ РУСИЈА И ТУРЦИЈА ВО ВРСКА СО СИРИСКИОТ ГРАД ИДЛИБ
 • ПОД ИЗГОВОР НА ВОЕНИОД УДАР ВО 2016, ОКАРАКТЕРИЗИРАН...

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија