Лишени од слобода криумчари на мигранти

Лишени од слобода криумчари на мигранти

Полициски службеници од Полициска станица Неготино вчера околу 14.30 часот на патот Демир Капија – Неготино, на место викано „Јела“ ги лишиле од слобода С.Ф.(26) од Скопје, кој управувал патничко моторно возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, и А.Ќ.(20) од Гевгелија, кој управувал патничко моторно возило „сеат“ со гевгелиски регистарски ознаки, затоа што во возилата биле пронајдени шест лица мигранти (пет од Сирија и едно од Пакистан), информира МВР.

За настанот е известен Јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.