Пендаровски ја реактивираше идејата да го заживееме договорот со САД од 2008-ма

Пендаровски ја реактивираше идејата да го заживееме договорот со САД од 2008-ма

Шефот на државата, Стево Пендаровски е скептичен дека во скоро време ќе добиеме датум за преговори со Европската Унија.

Италија со триумф над Швајцарија обезбеди осминафинале на ЕУРО2020

Италија со триумф над Швајцарија обезбеди осминафинале на ЕУРО2020

Италија е првиот осминафиналист на ЕУРО2020, откако „Азурите“ триумфираа вечерва над Швајцарија во Рим со 3:0 (1:0) и со шест бодови се првопласирани во групата А по воведните две кола.

За прв пат во историјата на НБА, тројца Европејци во идеалната пeторка

За прв пат во историјата на НБА, тројца Европејци во идеалната пeторка

За прв пат во историјата на НБА-лигата, тројца играчи од Европа беа вклучени во идеалната петорка на крајот на сезоната.

Шилегов: Младите се моторот на едно општество, главната движечка сила

Шилегов: Младите се моторот на едно општество, главната движечка сила

Младите се моторот на едно општество, главната движечка сила што влече напред.

НБА ги избра најдобрите дефанзивни петорки

НБА ги избра најдобрите дефанзивни петорки

НБА ги објави двете најдобрите дефанзивните петорки за сезоната 2020/21.

Пристигна донацијата од 20.000 вакцини „Астра Зенека“ од Грција

Пристигна донацијата од 20.000 вакцини „Астра Зенека“ од Грција

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави дека пристигна донацијата од 20.000 дози вакцини „Астра Зенека“ од Грција.

Од полноќ нема да има полициски час

Од полноќ нема да има полициски час

Владата одлучи да го укине ограничувањето за движење на граѓаните. Почнувајќи од полноќ повеќе нема да има полициски час.

ЕВРО 2020: Шпанија и Шведска ремизираа без голови

ЕВРО 2020: Шпанија и Шведска ремизираа без голови

Завршната пресметка од четвртиот ден го донесе првиот натпревар без голови на ЕУРО2020, откако Шпанија и Шведска ги поделија бодовите вечерва во Севиља не реализирајќи ниту една од многубројните шанси и на двете страни.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија