Зошто не треба да спиете без лимон?

Зошто не треба да спиете без лимон?

Лимонот со право се смета за суперхрана и е популарен домашен лек. Но, дали знаевте дека не мора секогаш да јадете лимон за да ги почувствувате неговите корисни својства?

Српските одбојкарки по втор пат најдобри на светот

Српските одбојкарки по втор пат најдобри на светот

Женската одбојкарска репрезентација на Србија ја освои титулата светски шампион, откако синоќа во Апелдрон, ја победија селекцијата на Бразил со убедливи 3:0, по сетови 26:24, 25:22 и 25:17.

Шкупи и го нанесе првиот пораз на Струга Трим Лум

Шкупи и го нанесе првиот пораз на Струга Трим Лум

Актуелниот шампион Шкупи, попладнево го победи лидерот на табелата во Првата македонска фудбалска лига, тимот на Струга Трим Лум со 1:0.

Министерот Османи и амбасадорот Ќехаја во знак на добрососедство ќе засадат 13 дрвја во паркот Чаир

Министерот Османи и амбасадорот Ќехаја во знак на добрососедство ќе засадат 13 дрвја во паркот Чаир

Министерот за надворешни работи Бујар Османи заедно со амбасадорот на Република Косово, Флоријан Ќехаја денеска во паркот во Чаир ќе засадат 13 дрвја, по повод 13-годишнината од воспоставувањето дипломатски односи меѓу Република Северна Македонија и Република Косово.

Фулам се извлече против Борнмут

Фулам се извлече против Борнмут

Фулам освои бод на домашен терен против Бормут, а Вулверхемптон со минимален резултат го победи Нотингем форест. Претходно Лестер и Кристал Палас одиграа 0:0.

Заврши Централниот совет на ДУИ, избрано ново претседателство

Заврши Централниот совет на ДУИ, избрано ново претседателство

Заврши состанокот на Централниот совет на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска во Тетово, на кој присуствуваа и претставници на таканаречената „Огнена група“. Состанокот го водеше претседателот на партијата, Али Ахмети.

Ковачевски: Донесовме тешки, но суштински одлуки за европска иднина на младите

Ковачевски: Донесовме тешки, но суштински одлуки за европска иднина на младите

Премиерот Димитар Ковачевски денеска присуствуваше и говореше на отворањето на Центар за младински активизам во Општина Тетово, на кое присуствуваа и градоначалниците на Тетово и Гостивар Билал Касам и Арбен Таравари.

Женското ЕУРО 2022 спортски и организациски предизвик за македонскиот ракомет и држава

Женското ЕУРО 2022 спортски и организациски предизвик за македонскиот ракомет и држава

Претстојното Европско првенство на кое Скопје ќе биде еден од четирите градови домаќини е можност да оставиме впечаток на добри домаќини и организатори, а на спортски план да покажеме дека македонскиот женски ракомет поседува квалитет и се развива во вистинска...

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија