Нејмар го израмни рекордот на Пеле по голови за Бразил

Нејмар го израмни рекордот на Пеле по голови за Бразил

Напаѓачот на Бразил, Нејмар, го отвори резултатот во четвртфиналето на Светското првенство 2022 година против Хрватска.

Заврши мандатот на судијата Вангелина Маркудова, Уставен остана со 6 судии од предвидени 9

Заврши мандатот на судијата Вангелина Маркудова, Уставен остана со 6 судии од предвидени 9

Уставниот суд работи со шест од предвидени девет судии поради завршување на мандатот на судијката Вангелина Маркудова.

Инфантино: Веќе не можеме да зборуваме за мали и големи тимови

Инфантино: Веќе не можеме да зборуваме за мали и големи тимови

Претседателот на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино, изјави дека групната фаза од Мундијалот во Катар била „најдобрата досега“ поради бројот на изненадувања, како и поради географската распространетост на репрезентациите кои се пласираа во осминафиналето.

Пендаровски: Поучени од хуманизмот, трудољубивоста и чесноста на Св. Климент Охридски да придонесуваме кон изградба на поубав свет

Претседателот Стево Пендаровски, по повод христијанскиот празник Свети Климент Охридски упати честитка до Господин Господин Стефан, Архиепископ Охридски и Македонски и на Јустинијана Прима и до сите верници од православната вероисповед.

Азар објави крај на репрезентативната кариера

Азар објави крај на репрезентативната кариера

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид и Белгија, Еден Азар објави повлекување од националниот тим.

Истрага за пропустите при носењето на одлуката за државјанството на Онишченко

Истрага за пропустите при носењето на одлуката за државјанството на Онишченко

Се спроведува истрага за да се констатираат пропустите при носењето на одлуката за давање државјанство на Олесандр Онишченко, изјави денеска портпаролот на Владата Мухамед Хоџа.

СП 2022: Холанѓаните се релаксираа на јахта по пласманот во четвртфиналето

СП 2022: Холанѓаните се релаксираа на јахта по пласманот во четвртфиналето

Холандскиот национален тим изнајми јахта изминатиот викенд во Катар откако се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство.

Министерот Алити во Брисел: Македонија има јасна цел

Министерот Алити во Брисел: Македонија има јасна цел

Министерот за администрација, Адмирим Алити, во рамки на скрининг-процесот престојува во Брисел, каде што оствари средба со претставници на Европската комисија.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.