Манчестер сити му понуди на Лајпциг 110 милиони евра, вклучувајќи бонуси за Гвардиол

Манчестер сити му понуди на Лајпциг 110 милиони евра, вклучувајќи бонуси за Гвардиол

Манчестер сити е заинтересиран за потписот на дефанзивецот на Лајпциг, Јошко Гвардиол.

МТСП: Отворен Центарот за жени жртви на семејно насилство во Полошкиот регион

МТСП: Отворен Центарот за жени жртви на семејно насилство во Полошкиот регион

Министерството за труд и социјална политика известува дека официјално е воспоставена социјалната услуга – Центарот за жени жртви на семејно насилство во Полошкиот регион.

Олимпискиот комитет на САД даде поддршка Русите да бидат примени на Олимпијадата во 2024 година

Олимпискиот комитет на САД даде поддршка Русите да бидат примени на Олимпијадата во 2024 година

Шефот на Националниот олимписки комитет на САД, Сузан Лајонс повика на прием на руски спортисти на Олимпијадата во Париз во 2024 година.

Сали: Сите сме дел од општество и сносиме одговорност во случај на епидемија

Сали: Сите сме дел од општество и сносиме одговорност во случај на епидемија

Предложените измени на Законот за заштита на населението се направени во врска со последната пандемија на КОВИД-19, во која сè уште се наоѓаме.

Комисијата за финансирање и буџет ја заврши амандмантската расправа по Предлог-буџетот за 2023 години

Комисијата за финансирање и буџет ја заврши амандмантската расправа по Предлог-буџетот за 2023 години

Собраниската Комисија за финансирање и буџет попладнево ја заврши амандманската расправа по Предлог-буџетот за 2023 година, со што предлогот оди во понатамошна процедура на пленарна седница на Собранието.

ПСЖ е подготвен да плати повеќе од 120 милиони евра за Белингем

ПСЖ е подготвен да плати повеќе од 120 милиони евра за Белингем

Пари Сен-Жермен не се откажа од борбата за потпис на играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џуд Белингем, објави „Ел Национал“.

Османи на средба со министерот за трговија и индустрија на Египет, Салех

Османи на средба со министерот за трговија и индустрија на Египет, Салех

Во рамки на работната посета на Арапската Република Египет, министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи оствари средба со министерот за трговија и индустрија на Египет, Ахмед Самир Салех.

Зибери: Достоинство, слобода и правда се трите збора кои ја содржат суштината на човековите слободи и права

Зибери: Достоинство, слобода и правда се трите збора кои ја содржат суштината на човековите слободи и права

Достоинство, слобода и правда се трите збора кои ја содржат суштината на човековите слободи и права.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.