Османи за случајот „Онишченко“: По внатрешната истрага на Владата, треба да има последици

Османи за случајот „Онишченко“: По внатрешната истрага на Владата, треба да има последици

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска рече дека Владата побарала внатрешна истрага за случајот „Онишченко“.

Фенербахче командува во Евролигата, победа за Ефес против Барселона

Фенербахче командува во Евролигата, победа за Ефес против Барселона

Турскиот Фенербахче продолжува да биде на врвот на Евролигатаа, победувајќи и оваа недела.

Ковачевски за случајот „Онишченко“: Мора да има одговорност по истрагата во АНБ

Ковачевски за случајот „Онишченко“: Мора да има одговорност по истрагата во АНБ

Hема да отстапам од барањето одговорност за направениот пропуст. Одговорот за причините ќе ги даде истрагата што треба да се спроведе во АНБ и соодветниот извештај.

Бобан Илиоски европски првак во кикбокс

Бобан Илиоски европски првак во кикбокс

Македонскиот кикбоксер Бобан Илиоски ги освои златниот медал во категоријата лоу кик до 86 килограми на Европското првенство кое се одржува во Анталија.

Ковачевски и Таравари одржаа состанок како продолжение на лидерската средба

Ковачевски и Таравари одржаа состанок како продолжение на лидерската средба

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска се сретна со лидерот на Алијанса на Албанците, Арбен Таравари. Состанокот e продолжување на разговорите кои беа започнати на лидерската средба која се одржа во Собранието на 7 ноември 2022...

Македонската фудбалска репрезентација ремизира со Финска

Македонската фудбалска репрезентација ремизира со Финска

Нерешно 1:1 заврши пријателскиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација и финскиот национален тим одигран вечерва на Национална арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Инфантино ќе биде реизбран за претседател на ФИФА, тој е единствен кандидат за изборите во 2023

Инфантино ќе биде реизбран за претседател на ФИФА, тој е единствен кандидат за изборите во 2023

Џани Инфантино е единствениот кој ја истакна својата кандидатура за следните претседателски избори на ФИФА, објавено е на официјалната веб-страница на организацијата.

Ковачевски: Многу поблиску сме до решение со Србија за природен гас за нашата гасна централа

Ковачевски: Многу поблиску сме до решение со Србија за природен гас за нашата гасна централа

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Белград изјави дека сме многу поблиску до решение од она што бевме на почетокот во преговорите со Србија да се искористат нејзините вишоци на природен гас за нашата гасна централа за производство на електрична енергија.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија