Македонските кикбоксери освоија 68 медали на Балканското првенство

Македонските кикбоксери освоија 68 медали на Балканското првенство

Македонската репрезентација во кикбокс освои 68 медали од кои шест златни, 21 сребрени и 41 бронзен во конкуренција на 200 натпреварувачи од шест држави.

Катар ќе го отвори шестиот стадион изграден за Светското првенство 2022 година

Катар ќе го отвори шестиот стадион изграден за Светското првенство 2022 година

Катар следниот месец ќе го отвори шестиот стадион, изграден за Светското фудбалско првенство во 2022 година. Ова го објави прес-службата на Организацискиот комитет на Мундијалот 2022. Свеченото отворање на арената „Ал-Тумама“ ќе се одржи на 22 октомври.

Филипче: Подобрена состојбата во критичните региони

Филипче: Подобрена состојбата во критичните региони

Бројот на лица заразени со ковид 19 и хоспитализирани низ целата земја продолжува да паѓа. Во Тетово и Гостивар, каде што ситуацијата неодамна беше лоша, сега е постабилна. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека падот на бројките е добар...

ФК Работнички: Ренова покажа големина и спортско џентлеменство

ФК Работнички: Ренова покажа големина и спортско џентлеменство

Фудбалскиот клуб Работнички изрази јавна благодарност до ФК Ренова за помошта пред вчерашниот натпревар од 4.коло во Првата македонска лига.

Апаратите за отпечаток на прст за прв пат ќе се користат на локалните избори

Апаратите за отпечаток на прст за прв пат ќе се користат на локалните избори

Апаратите за отпечаток на прст кои ќе се користат за локалните избори ќе донесат подобра контрола и поголема сигурност на самиот изборен процес, вели претседателот на Државната изборна комисија Александар Даштевски.

Филаделфија заинтересирана за ветеранот Рондо

Филаделфија заинтересирана за ветеранот Рондо

Филаделфија покажува интерес за кошаркарот на Мемфис, Раџон Рондо и ја следи ситуацијата со евентуално откупување на договорот на ветеранот.

На Заев и Ципрас ќе им биде врачена Меѓународната награда за мир на Вестфалија

Преспанскиот Договор и решавањето на долгогодишниот спор за името им донесе ја донесе Мировната награда на Вестфалија на премиерот Заев и неговиот поранешен грчки колега Ципрас. Со окончувањето на спорот тие дадоа придонес и за стабилноста на Балканот, се вели...

Формирани групите во Лигата на Европ

Формирани групите во Лигата на Европ

Во Истанбул попладнево се одржа ждрепката за групната фаза од фудбалската Лига на Европа за сезоната 2021/22.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија