Хари Кејн го искачи Тотенхем на второто место во Премиер лигата

Хари Кејн го искачи Тотенхем на второто место во Премиер лигата

Тотенхем го декласираше тимот на ВБА во првиот меч од 21. коло во Англиската премиер лига победувајќи го со 4:0 (2:0).

НБА: Вестбрук со нов трипл-дабл

НБА: Вестбрук со нов трипл-дабл

Кошаркарот на Оклахома Тандер Расел Вестбрук стигна до 19. трипл-дабл сезонава (21 поен, 11 скокови и 12 асистенции), но тоа не беше доволно за победа на гостувањето кај Минесота каде што неговиот тим загуби со 96:86.

Препорачана количина на витамин Ц што треба да ја внесуваме секојдневно

Препорачана количина на витамин Ц што треба да ја внесуваме секојдневно

Препорачаната дневна доза на витамин Ц изнесува 75 до 90 милиграми за возрасни лица.

Екстерно тестирање на матурантите од 30 јануари до 3 февруари

Екстерно тестирање на матурантите од 30 јануари до 3 февруари

Екстерната проверка на постигањата на знаењата на учениците од завршните години во средното образование ќе се спроведе од 30 јануари до 3 февруари годинава, соопштија Министерството за образование и наука и Државниот испитен центар.

Снегот ги заштити есенски посеви, студот закана за младите лозја и овошки

Снегот ги заштити есенски посеви, студот закана за младите лозја и овошки

Формираната снежна покривка насекаде во Македонија ги заштити есенските посеви од екстремните минимални температури, но поларниот студ може да предизвика измрзнување кај младите лозја и овошки, посебно долж Повардарието и во Малешевијата.

Реал Мадрид четвртфиналист во купот и со нов импресивен рекорд

Реал Мадрид четвртфиналист во купот и со нов импресивен рекорд

Севилја и Реал Мадрид одиграа 3:3 во реваншот од осминафиналето на Кралскиот куп во Шпанија, првиот меч го доби Реал со 3:0 што значи дека тие се новите четвртфиналисти.

МЗТ ја прекина серијата од пет порази

МЗТ ја прекина серијата од пет порази

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа до првата победа во 2017 година, откако вечерва, на домашен терен, без поголеми проблеми го совладаа Задар 92:65 на отворањето од 18. коло во АБА лигата.

МОН: Второто полугодие ќе почне на 23 јануари 2017

МОН: Второто полугодие ќе почне на 23 јануари 2017

Првиот ден од второто полугодие на учебната 2016/2017 година наместо на 18-ти ќе биде на 23 јануари 2017 година. Министерството за образование и наука ја прифати мерката предложена од Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести да се пролонгира...

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија