Хамилтон победи на трката за Големата награда на Мексико

Хамилтон победи на трката за Големата награда на Мексико

Возачот на Мерцедес и актуелен светски првак во формула 1, Луис Хамилтон забележа победа на трката одржана синоќа за Големата награда на Мексико и со тоа ја намали разликата во однос на лидерот во генералниот пласман Нико Розберг.

Во МНР одбележување 71 година од Обединетите нации

Во МНР одбележување 71 година од Обединетите нации

Во Министерството за надворешни работи на Република Македонија денеска ќе биде одбележана 71-та годишнина на Обединетите нации.

Кливленд и Сан Антонио продолжуваат со победите

Кливленд и Сан Антонио продолжуваат со победите

Екипите на Кливленд и Сан Антонио кои и сезонава важат за главни фаворити за шампонскиот трофеј во кошаркарската НБА лија продолжуваат со победите. 

Осум штетни влијанија на солта на телото

Осум штетни влијанија на солта на телото

Солта го менува вкусот на храната, но и влијае на телото на начини кои не можеме ни да ги замислиме Солта е примарен извор на јод, а негов недостиг може да доведе до струма, т.е. гуша.

Фудбал У-16: Македонските надежи закажаа двомеч со Бугарија

Фудбал У-16: Македонските надежи закажаа двомеч со Бугарија

Фудбалската репрезентација на Македонија до 16 години договори нови две пријателски средби со соодветната селекција на Бугарија.

АКП НЕ УСПЕА ДА УБЕДИ НИКОГО ЗА ТЕАТРАЛНИОТ ПУЧ, ПА ИЗМИСЛИ НОВА ЛАГА

АКП НЕ УСПЕА ДА УБЕДИ НИКОГО ЗА ТЕАТРАЛНИОТ ПУЧ, ПА ИЗМИСЛИ НОВА ЛАГА

И покрај тоа што АКП (партијата на Ердоган) ги искористи сите незаконски начини, сепак никако не успеа да го убеди светот дека движењето Хизмет е терористичка организација. Министерот за надворешни работи на Турција, Чавушоглу, кој учествуваше на самитот на преставниците...

Хамилтон победник на американското Гранд-при

Хамилтон победник на американското Гранд-при

Британецот Луис Хамилтон е победник на 12. трка во Формула 1 шампионатот возена за Големата награда на САД.

Прва пол позиција за Хамилтон во САД

Прва пол позиција за Хамилтон во САД

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ќе стартува од пол позицијата на денешната трка за Големата награда на САД што се вози на патеката во Остин.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија