Хамилтон победник на американското Гранд-при

Хамилтон победник на американското Гранд-при

Британецот Луис Хамилтон е победник на 12. трка во Формула 1 шампионатот возена за Големата награда на САД.

Прва пол позиција за Хамилтон во САД

Прва пол позиција за Хамилтон во САД

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ќе стартува од пол позицијата на денешната трка за Големата награда на САД што се вози на патеката во Остин.

Туберкулозата убива многу повеќе луѓе отколку што се смета

Туберкулозата убива многу повеќе луѓе отколку што се смета

Еден нов извештај на Светската здравствена организација (СЗО) покажува дека туберкулозата убива многу повеќе луѓе отколку што се смета, а владите не прават ништо по тоа прашање, објави „Гардијан“.

„Ќебапот-чаршиски бисер на соживот“ во Старата скопска чаршија

„Ќебапот-чаршиски бисер на соживот“ во Старата скопска чаршија

На неколку локации во Старата скопска чаршија денеска ќе се одржи третата манифестација „Ќебапот-чаршиски бисер на соживот“.

Одредени двојките за четвртфиналето на Купот на Македонија

Одредени двојките за четвртфиналето на Купот на Македонија

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија денеска беа извлечени двојките за четвртфиналето на Купот на Македонија.

Лига Европа: Манчестер Јунајтед домаќин на Фенербахче

Лига Европа: Манчестер Јунајтед домаќин на Фенербахче

Во второто по квалитет европско фудбалско клупско натпреарување Лига Европа вечерва ќе се играат натпреварите од третото коло.

Дуел на тренерите во пресрет на дербито Ливерпул – Манчестер Јунајтед

Дуел на тренерите во пресрет на дербито Ливерпул – Манчестер Јунајтед

Фудбалерите на Ливерпул и Манчестер Јунајтед вечерва го играат дерби мечот во рамките на 8.коло од англиската Премиер лига.

Седма победа за Вардар во СЕХА лигата

Седма победа за Вардар во СЕХА лигата

Македонскиот ракометен шампион Вардар синоќа во Скопје славеше убедлива победа над Извиѓач со 42:30 (19:16).

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија