Фудбал У-19: Македонија поразена од Северна Ирска

Фудбал У-19: Македонија поразена од Северна Ирска

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години загуби од соодветната селекцијата на Северна Ирска во рамките на второто коло од УЕФА мини - квалификацискиот турнир за пласман во елитната фаза.

Пораз на Македонија во дуелот со Израел

Пораз на Македонија во дуелот со Израел

Фудбалската репрезентација на Македонија го претрпе и вториот пораз во квалификациите за Светското првенство 2018 година во Русија.

Македонија го пречекува Израел во 2.коло од квалификациите за СП

Македонија го пречекува Израел во 2.коло од квалификациите за СП

Македонската фудбалска репрезентација е домаќин на Израел вечер на Национална арена „Филип Втори“ во натпревар од 2.коло од квалификациите за Светското првенство 2018.

Италијански фудбалер доби зелен картон

Италијански фудбалер доби зелен картон

За првпат во историјата на фудбалот еден играч доби зелен картон.

Рома го деби дербито со Интер

Рома го деби дербито со Интер

Фудбалерите на Рома славеа победа над Интер со 2:1 синоќа во последниот дуел од 7.коло на Серија А.

Стефановски победи на првата трка во Имола во ЕТЦЦ шампионатот

Стефановски победи на првата трка во Имола во ЕТЦЦ шампионатот

Македонскиот автомобилст Игор Стефановски – Иџе победи на денешната прва трка во ЕТЦЦ шампионатот што се возеше на патеката во Имола.

Аргентина светски првак во футсал

Аргентина светски првак во футсал

Футсал репрезентацијата на Аргентина е светски првак откако синоќа во финалето на Светското првенство што се играше во Колумбија ја совлада Русија со 5:4. Аргентина водеше со 5:2, а Русија на крајот само го ублажи поразот.

Карлос Вела донесе победа за Реал Сосиедад

Карлос Вела донесе победа за Реал Сосиедад

Екипата на Реал Сосиедад оствари победа во првиот натпревар од 7. коло од шпанската Примера, откако синоќа пред своите навивачи го победи Бетис со 1:0.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија