УХРМ: Можна појава на одрони и свлечишта поради најавите за пороен дожд

УХРМ: Можна појава на одрони и свлечишта поради најавите за пороен дожд

Управата за хидрометеролошки работи попладнево предупреди дека поради најавите за локален пороен дожд и грмежи можна е појава на одрони и свлечишта.

Голден Стејт нов шампион во НБА

Голден Стејт нов шампион во НБА

Кошаркарите на Голден Стејт ја освоија шампионската титула во НБА лигата откако ноќеска во петтиот дуел од финалната серија беа подобри од Кливленд со 129:120.

„Отело“ на Турскиот театар од Скопје на фестивалот „Војдан Чернодрински“

„Отело“ на Турскиот театар од Скопје на фестивалот „Војдан Чернодрински“

Турскиот театар со претставата „Отело“ вечерва ќе настапи на 52. Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп.

Леброн: Покажаа дека се најдобри во последните три сезони

Леброн: Покажаа дека се најдобри во последните три сезони

Најдобриот кошаркар на Кливленд, Леброн Џејмс беше разочаран по поразот од Голден Стејт, но го призна поразот и му честита на ривалот.

Фетхуллах Ѓулен за Политико: Имаме човечка и верска должност да застанеме против тероризмот со верска маска

Фетхуллах Ѓулен за Политико: Имаме човечка и верска должност да застанеме против тероризмот со верска маска

По нападите на терористичката организација ИСИЛ врз англиските градови Лондон и Манчестер повторно ја актуализира темата на „исламски тероризам“.

Тускиот интелектуалец Фетулах Ѓулен напиша колумна за американскиот весник „Политико“ со наслов: „Треба да го зајакнеме имунолошкиот систем за да ја...

Хамилтон најбрз на трката во Канада

Хамилтон најбрз на трката во Канада

Британецот Луис Хамилтон е победник на трката за ГН на Канада во шампионатот од Формула 1 што се возеше синоќа во Монтреал.

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОБРАНИЕТО ЏАФЕРИ: КРАЈОТ НА ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА ЌЕ ГО ОТВОРИ ПАТОТ КОН ЧЛЕНСТВО ВО НАТО И ЕУ

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОБРАНИЕТО ЏАФЕРИ: КРАЈОТ НА ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА ЌЕ ГО ОТВОРИ ПАТОТ КОН ЧЛЕНСТВО ВО НАТО И ЕУ

На 27. април, по бурниот избор, во историјата на Македонија за прв пат се случи албаниец да стане претседател на парламентот. Талат Џафери веднаш по изборот за претседател започна со бројни средби со домашните и надворешните преставници. Тој во својот...

Мајчино млеко како лек против ракот

Мајчино млеко како лек против ракот

Мајчиното млеко почна да се користи како лек против ракот, откако научници во Шведска случајно откриле дека содржи состојка која ги убива клетките на туморот.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија