ОИ Рио: Анастасија Богдановски со нов македонски рекорд, но далеку од полуфиналето

ОИ Рио: Анастасија Богдановски со нов македонски рекорд, но далеку од полуфиналето

Анастасија Богдановски во трката на 200 метри слободно исплива во време од 2:00.52 минути што претставува нов државен рекорд на Македонија, кој сепак не беше доволен за понатамошен пласман во полуфиналето.

Хамилтон победник на германското Гранд-при

Хамилтон победник на германското Гранд-при

Британецот Луис Хамилтон е победник на 12-тата трка во Формула 1 шампионатот возена за Големата награда на Германија.

Македонскиот претставник во Лига Европа Шкендија ја совлада Млада Болеслав

Македонскиот претставник во Лига Европа Шкендија ја совлада Млада Болеслав

Македонската екипата Шкендија од Тетово забележа победа над чешката екипа Млада Болеслав во дуелот од Лига Европа.

Лига на шампиони: Фенербахче го победи Монако

Лига на шампиони: Фенербахче го победи Монако

Дерби натпреварот од третото квалификациско коло за Лигата на шампиони одигран во Истанбул меѓу Фенербахче и Монако заврши со минимална победа на турската екипа со 2:1.

ИЗВЕСТУВАЊЕ ДО ЈАВНОСТА

ИЗВЕСТУВАЊЕ ДО ЈАВНОСТА

93-годишниот парламентарен систем во Турција одвреме навреме беше прекината со анти-демократски интервенции и иницијативи.

Фетулах Ѓулен: Пучот да го истражува меѓународна комисија, однапред го прифаќаме исходот

Фетулах Ѓулен: Пучот да го истражува меѓународна комисија, однапред го прифаќаме исходот

Фетулах Ѓулен сосема на јасен начин ги отфрли обвинувањата на Турските власти кои го држат за одговорен за обид за државен удар.

МИБА: "Соопштение до јавноста во врска со случувањата во Турција"

МИБА - Соопштение до јавноста во врска со случувањата во Турција

Најостро го осудуваме воениот удар што се случи во Турција.

Фетулах Ѓулен силно го осуди обидот за државен удар во Турција

Фетулах Ѓулен силно го осуди обидот за државен удар во Турција

Фетулах Ѓулен, го осуди најкатегорично синоќешниот обид за државен удар, пренесе агенцијата Мухабир Ажанс.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија