Училиштето продолжува, досега не станало збор за затворање

Училиштето продолжува, досега не станало збор за затворање

Разни нагодувања и шпекулации за наводното затворање на колеџот „Јахја Ќемал“ во Македонија вчера вознемири најмалку 2.000 семејства, чии деца се запишани и се образуваат во овие институции.

Рио 2016: Завршија Олимписките игри, најмногу медали за САД

Рио 2016: Завршија Олимписките игри, најмногу медали за САД

Завршија 31-те летни Олимписки игри во бразилскиот град Рио де Жанеиро.

Рио 2016: Хрватката Сара Колак сензационална победничка во фрлање копје

Рио 2016: Хрватката Сара Колак сензационална победничка во фрлање копје

Хрватската атиетичарка Сара Колак направи вистинска сензација со освојувањето на златниот олимписки медал во фрлање копје.

Рио 2016: САД на врвот на листата освојувачи на медали по деветтиот натпреварувачки ден

Рио 2016: САД на врвот на листата освојувачи на медали по деветтиот натпреварувачки ден

Натпреварувачите на Соединетите Американски Држави освоија најмногу медали по девет дена натпревари на Олимписките игри во Рио.

Вардар ја победи Шкендија со 3:0

Вардар ја победи Шкендија со 3:0

Шампионот Вардар славеше убедлива победа во дерби дуелот против Шкендија, а во рамките од второто коло на фудбалскиот шампионат на Македонија.

Баерн го освои Суперкупот во Германија

Баерн го освои Суперкупот во Германија

Фудбалерите на Баерн Минхен го освоија германскиот Суперкуп, откако синоќа во финалето ја победија Борусија Дортмунд на „Сигнал Идуна парк“ со 2:0.

Стартува англиската Премиер лига

Стартува англиската Премиер лига

Со натпреварот меѓу Хал Сити и шампионот Лестер кој ќе се игра попладнево од 13 часот и 30 минути, ќе започне новата сезона во фудбалскиот шампионат на Англија, односно најсилната конкуренција Премиер лигата.

Ѓулен: „Ќе се вратам во Турција, ако...“

Ѓулен: „Ќе се вратам во Турција, ако...“

Фетулах Ѓулен напиша напис за францускиот весник Ле Монд. Во својот напис во францускиот „Ле Монд“ Ѓулен изјавува: „Се обраќам со отворен повик до турските власти и им ветувам целосна соработка. Инсистирам истрагата за обидот за државен удар да се...

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија