Рио 2016: Блажевски со нов македонски рекорд на 200 метри мешано

Рио 2016: Блажевски со нов македонски рекорд на 200 метри мешано

Македонскиот пливач Марко Блажевски постави нов македонски рекорд во дисциплината 200 метри мешано.

ОИ Рио: Мајкл Фелпс стигна до 21. олимписко злато

ОИ Рио: Мајкл Фелпс стигна до 21. олимписко злато

Американскиот пливач Мајкл Фелпс со двете први места на ноќешните трки од пливачките натпревари на Игрите во Рио, стигна до бројката од 21 златен олимписки медал.

Денешните деца помалку играат надвор во однос на нивните родители

Денешните деца помалку играат надвор во однос на нивните родители

Едно истражување спроведено во Велика Британија покажа дека денешните деца поминуваат половина помалку време играјќи си на отворено во однос на нивните родители.

ОИ Рио: Анастасија Богдановски со нов македонски рекорд, но далеку од полуфиналето

ОИ Рио: Анастасија Богдановски со нов македонски рекорд, но далеку од полуфиналето

Анастасија Богдановски во трката на 200 метри слободно исплива во време од 2:00.52 минути што претставува нов државен рекорд на Македонија, кој сепак не беше доволен за понатамошен пласман во полуфиналето.

Хамилтон победник на германското Гранд-при

Хамилтон победник на германското Гранд-при

Британецот Луис Хамилтон е победник на 12-тата трка во Формула 1 шампионатот возена за Големата награда на Германија.

Македонскиот претставник во Лига Европа Шкендија ја совлада Млада Болеслав

Македонскиот претставник во Лига Европа Шкендија ја совлада Млада Болеслав

Македонската екипата Шкендија од Тетово забележа победа над чешката екипа Млада Болеслав во дуелот од Лига Европа.

Лига на шампиони: Фенербахче го победи Монако

Лига на шампиони: Фенербахче го победи Монако

Дерби натпреварот од третото квалификациско коло за Лигата на шампиони одигран во Истанбул меѓу Фенербахче и Монако заврши со минимална победа на турската екипа со 2:1.

ИЗВЕСТУВАЊЕ ДО ЈАВНОСТА

ИЗВЕСТУВАЊЕ ДО ЈАВНОСТА

93-годишниот парламентарен систем во Турција одвреме навреме беше прекината со анти-демократски интервенции и иницијативи.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија