Фетулах Ѓулен: Пучот да го истражува меѓународна комисија, однапред го прифаќаме исходот

Фетулах Ѓулен: Пучот да го истражува меѓународна комисија, однапред го прифаќаме исходот

Фетулах Ѓулен сосема на јасен начин ги отфрли обвинувањата на Турските власти кои го држат за одговорен за обид за државен удар.

МИБА: "Соопштение до јавноста во врска со случувањата во Турција"

МИБА - Соопштение до јавноста во врска со случувањата во Турција

Најостро го осудуваме воениот удар што се случи во Турција.

Фетулах Ѓулен силно го осуди обидот за државен удар во Турција

Фетулах Ѓулен силно го осуди обидот за државен удар во Турција

Фетулах Ѓулен, го осуди најкатегорично синоќешниот обид за државен удар, пренесе агенцијата Мухабир Ажанс.

Роналдо: Ми се оствари сонот, верував во соиграчите

Роналдо: Ми се оствари сонот, верував во соиграчите

Најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо изјави дека со освојувањето на Европското првенство во Франција му се исполнила една од најголемите желби во неговата кариера.

Португалија нов европски фудбалски шампион

Португалија нов европски фудбалски шампион

Фудбалската репрезентација на Португалија за прв пат во историјата ја освои титулата шампион на Европа, откако во финалето на „Стад де Франс“ во Сен Дени ја победи Франција со 1:0 по продолженија.

Меси ќе се жали на затворската казна

Меси ќе се жали на затворската казна

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси и неговите адвокати најавија жалба до Врховниот суд на Шпанија, на пресудата, со која прославениот фудбалер и неговиот татко Хорхе, беа осудени на по 21 месец затвор.

Роналдо: Тешко ми е да го гледам Меси расплакан

Роналдо: Тешко ми е да го гледам Меси расплакан

Капитенот на Португалија, Кристијано Роналдо, рече дека му паднало тешко кога го видел неговиот голем ривал Лионел Меси расплакан по финалето на Копа Америка.

Нема настрадани македонски државјани во Истанбул

Нема настрадани македонски државјани во Истанбул

Според првичните официјални информации, нема македонски граѓани меѓу повредените и загинатите во синоќешните бомбашки напади на меѓународниот терминал на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул, информираат за МИА од Министерството за надворешни работи на Македонија.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија