Роналдо: Тешко ми е да го гледам Меси расплакан

Роналдо: Тешко ми е да го гледам Меси расплакан

Капитенот на Португалија, Кристијано Роналдо, рече дека му паднало тешко кога го видел неговиот голем ривал Лионел Меси расплакан по финалето на Копа Америка.

Нема настрадани македонски државјани во Истанбул

Нема настрадани македонски државјани во Истанбул

Според првичните официјални информации, нема македонски граѓани меѓу повредените и загинатите во синоќешните бомбашки напади на меѓународниот терминал на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул, информираат за МИА од Министерството за надворешни работи на Македонија.

Рамазан Бајрам - 5 јули неработен за сите граѓани

Рамазан Бајрам - 5 јули неработен за сите граѓани

Рамазан Бајрам, првиот ден на Рамазан Бајрам, 5 јули 2016 година (вторник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Меси ја заврши репрезентативната кариера

Меси ја заврши репрезентативната кариера

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси одлучи да се повлече од аргентинската фудбалска репрезентација за која настапуваше повеќе од една деценија.

ЕУРО 2016: Распоред за осминафиналето

ЕУРО 2016: Распоред за осминафиналето

Со одигрувањето на натпреварите од последното коло во Е групата, познати се двојките кои ќе играат во нокаут фазата на Европското фудбалско првенство во Франција.

Албанската влада ја награди фудбалската репрезентација со милион евра

Албанската влада ја награди фудбалската репрезентација со милион евра

Албанската влада поплднево на седница донесе одлука со милион евра да ја награди националната фудбалска репрезентација, по победата над Романија, во последниот натпревар во групата А на Европското првенство.

Концерт на Џенгиз Ибрахим на „Скопско лето“

Концерт на Џенгиз Ибрахим на „Скопско лето“

Во рамки на „Скопско лето 2016“ вечер во Македонската опера и балет концерт насловен „Хиџаз 2“ ќе одржи Џенгиз Ибрахим на инструментот канун.

Кливленд нов шампион во НБА лигата

Кливленд нов шампион во НБА лигата

Екипата на Кливленд Кавалирс е новиот шампион најсилната светската кошаркарска лига НБА.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија