НБА лига: Сигурни победи на фаворитите за највисок пласман

НБА лига: Сигурни победи на фаворитите за највисок пласман

Трите главни фаворити за шампионскиот трофеј во НБА лигата, остварија победи на натпревараите кои се одиграа ноќеска.

МЗТ Скопје Аеродром домаќин на ФМП

МЗТ Скопје Аеродром домаќин на ФМП

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром денеска во рамките на 10.коло од АБА лигата го пречекува тимот на ФМП.

Лајпциг гостува кај Баер Леверкузен

Лајпциг гостува кај Баер Леверкузен

Изненадувањето во Бундес лигата второпласираната екипа на Лајпциг вечерва се наоѓа пред тешко гостување бидејќи во рамките на 11.коло ќе игра на теренот на Баер Леверкузен.

Мурињо го бара Родригез

Мурињо го бара Родригез

Менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, побара од раководството на клубот, во зимскиот преоден рок да го донесе Хамес Родригез од Реал Мадрид.

Специјално признание за актерот Мартин Ѓоргоски на фестивал во Брунсвик

Специјално признание за актерот Мартин Ѓоргоски на фестивал во Брунсвик

Македонскиот игран филм „Џган“ (англиски: Amok) по сценарио и режија на Вардан Тозија беше номиниран меѓу осум филмови во натпреварувачката категорија „Beyond” на филмскиот фестивал во Брунсвик, Германија, на кој учествувале 344 филма.

Алкалоид нов европски шампион во шах

Алкалоид нов европски шампион во шах

Шаховскиот клуб Алкалоид од Скопје со пет победи и два нерешени резултата во седумте рунди го освои Европскиот клупски куп што изминатите седум дена се одржуваше во Нови Сад, Србија.

Нова убедлива победа на Голден СтејтНова убедлива победа на Голден Стејт

Нова убедлива победа на Голден Стејт

Минатогодишниот финалист и еден од главните претенденти за шампионскиот трофеј годинава во НБА лигата, тимот на Голден Стејт забележа нова убедлива победа.

Гаревски: Дождот и поплавите не можат да бидат причина за земјотрес

Гаревски: Дождот и поплавите не можат да бидат причина за земјотрес

Бројните земјотреси кои започнаа од пред два месеца, продолжуваат со различна сила. Покрај земјотресите што се случуваат во Скопје и околината, веќе неколку недели наназад земјата се тресе и во Демир Капија, Гевгелија и околината. Колку ќе потрае ова и што...

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија