Алкалоид убедлив и против Чедлтон

Алкалоид убедлив и против Чедлтон

Македонскиот шаховски првак Алкалоид забележа уште една висока победа на Европскиот клупски куп што се одржува во Нови Сад.

Кари постави нов рекорд

Кари постави нов рекорд

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари кој пред два дена за првпат по две години не погоди ниту една тројка на еден натпревар, ноќеска реализира 13 удари за три поени и постави нов рекорд во НБА лигата.

Алкалоид и Гамбит убедливи на стартот од шаховскиот ЕКК

Алкалоид и Гамбит убедливи на стартот од шаховскиот ЕКК

Македонскиот шаховски првак Алкалоид со победа од 5:1 над германски Шахфројнде Берлин го почна Европскиот клупски куп.

Лига Европа: Три екипи обезбедија место во нокаут фазата

Лига Европа: Три екипи обезбедија место во нокаут фазата

Со одигрувањето на натпреварите од 4.коло во фудбалската Лига Европа, познати се првите три тима кои обезбедија пласман во првата рунда од нокаут фазата напролет.

Карпош Соколи експресно најде нов тренер во Драган Николиќ

Карпош Соколи експресно најде нов тренер во Драган Николиќ

Србинот Драган Николиќ ќе биде нов тренер на екипата на Карпош Соколи.

15. Фестивал на европски филм „Синедејс“ од 10-ти до 19 ноември

15. Фестивал на европски филм „Синедејс“ од 10-ти до 19 ноември

Осум филмови во официјалната програма и шест во селекцијата балкански филмови (СинеБалкан), како и 25 во гала-програмата ќе бидат прикажани на 15. Фестивал на европски филм „Синедејс“ (CineDays) кој ќе се одржува од 10-ти до 19 ноември во кината „Милениум“,

Клосе ја заврши кариерата

Клосе ја заврши кариерата

Најдобриот стрелец во историјата на Светското првенство во Германија, Мирослав Клосе одлучи да ја заврши професионалната кариера на возраст од 38 години.

Победи за фаворитите на ноќешните НБА натпревари

Победи за фаворитите на ноќешните НБА натпревари

На четирите натпревари од НБА лигата одиграни ноќта меѓу понеделник и вторник победи остварија екипите кои важеа за фаворити.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија