Познати четвртфиналистите во фудбалската Лига Европа

Познати четвртфиналистите во фудбалската Лига Европа

Откако вчера беше комплетиран списокот на екипи кои ќе продолжат со натпреварите во фудбалската Лига Европа, денеска со ждрепка во Нион, беа одредени двојките за четвртфиналето.

Извлечени двојките за четвртфиналето во Лигата на шампиони

Извлечени двојките за четвртфиналето во Лигата на шампиони

Шпанското дерби меѓу Барселона и Атлетико Мадрид е дуелот кој ќе привлече најголемо внимание во четвртфиналната рунда во фудбалската Лига на шампиони.

Значително намалување на бројот на грипозни во Кавадарци

Значително намалување на бројот на грипозни во Кавадарци

Значително намалување на бројот на заболени од грип во текот на изминатата седмица има регистрирано Центарот за јавно здравје од Кавадарци, информираше денеска епидемиологот Ристе Јовановски.

Барселона и Баерн последни четвртфиналисти во ЛШ

Барселона и Баерн последни четвртфиналисти во ЛШ

Екипите на Барселона и на Баерн Минхен се последните две кои се пласираа меѓу осумте најдобри во фудбалската Лига на шампиони.

Телма: Преземениот турски весник "Заман" со поддршка за владата

Телма: Преземениот турски весник "Заман" со поддршка за владата

Најтиражниот дневен весник во Турција, Заман, го објави денеска своето прво издание со целосно провладини позиции, два дена откако беше преземен од властите.

Хојт Ји се сретна со Ахмети и со Тачи

Хојт Ји се сретна со Ахмети и со Тачи

Заменик помошникот државен секретар во американскиот Стејт департмент Брајан Хојт Ји, кој денеска престојува во посета на Република Македонија, претпладнето во Американската амбасада имаше одделни средби со лидерите на ДУИ и на ДПА, Али Ахмети и Мендух Тачи.

Тотенхем пропушти шанса да се искачи на врвот во Премиер лигата

Тотенхем пропушти шанса да се искачи на врвот во Премиер лигата

Лондонските екипи Тотенхем и Арсенал претрпеа порази во натпреварите од 28.коло на Премиер лигата, што оди во прилог на тимот на Лестер кој останува на врвот на табелата. Тотенхем загуби на гостувањето кај Вест Хем и пропушти шанса да стане...

НБА: Победи за фаворитите

НБА: Победи за фаворитите

На седумте натпревари од НБА лигата одигра ноќта меѓу понеделник и вторник победи забележаа екипите фаворити.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија