Натпревари од второто коло во Лига Европа

Натпревари од второто коло во Лига Европа

Во второто по квалитет европско фудбалско клупско натпреварување Лига Европа денеска ќе се играат натпреварите од 2.коло во групната фаза.

Тридневен саем „Во светот на мозаикот“

Тридневен саем „Во светот на мозаикот“

Во галеријата Чифте амам и на Факултетот за ликовни уметности (Сули ан) денеска и утре, и во ЕУ Инфоцентарот на 30 септември, ќе се одржува Саем на мозаик „Во светот на мозаикот“ во организација на ДМВЦ (Добредојде Македонија Welcome Центар).

Класниќ мора на нова трансплатација на бубрег

Класниќ мора на нова трансплатација на бубрег

На поранешниот хрватскиот фудбалер и репрезентативец Иван Класниќ потребна му е нова трансплатација на бубрег, откако престана со функција бубрегот, кој му беше дониран од неговиот татко.

Нови победи на водечкиот двоец Јувентус и Наполи

Нови победи на водечкиот двоец Јувентус и Наполи

Двете водечки екипи на табелата во фудбалското првенство на Италија, шампионот Јувентус и составот на Наполи забележаа нови победи.

Пушењето може трајно да влијае врз гените

Пушењето може трајно да влијае врз гените

Едно ново истражување спроведено во САД покажува дека пушењето цигари може да промени над 7.000 гени и така да предизвика развој на многу болести, пренесуваат американските медиуми.

Шкендија подобра од Работнички во дуел од Купот на Македонија

Шкендија подобра од Работнички во дуел од Купот на Македонија

Во реприза на минатогодишното финале на фудбалскиот Куп на Македонија, екипата на Шкендија го победи Работнички со 2-0.

Меси три седмици надвор од фудбалските терени

Меси три седмици надвор од фудбалските терени

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси поради повреда добиена на синоќешниот натпревар со Атлетико Мадрид ќе отсуствува од терените најмалку три седмици, пренесуваат шпанските медиуми.

Завршуваат квалификациите за Евробаскет 2017

Завршуваат квалификациите за Евробаскет 2017

Ширум Европа денеска ќе се играат натпревари од последното коло во квалификациите за Евробаскетот 2017.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија