Могерини: Да се почитува волјата на мнозинството

Могерини: Да се почитува волјата на мнозинството

Демократските правила предвидуваат почитување на волјата на мнозинството.

Прекинат штрајкот во МЖ

Прекинат штрајкот во МЖ

Товарниот железнички сообраќај во Македонија од утре и патничкиот, со што се прекинува двонеделниот протест на вработените.

Брегалница и Пелистер одиграа нерешено во полуфиналето од Купот на Македонија

Брегалница и Пелистер одиграа нерешено во полуфиналето од Купот на Македонија

Вториот полуфинален натпревар од Купот на Македонија одигран попладнево во Штип меѓу Брегалница и Пелистер заврши без победник 2:2, а двете екипи по еднаш имаа водство.

Триумф на Шкендија во полуфиналето од Купот на Македонија против Вардар

Триумф на Шкендија во полуфиналето од Купот на Македонија против Вардар

Екипата на Шкендија која го брани пехарот во Купот на Македонија попладнево во Скопје на „Националната Арена Филип Втори“ го совлада шампионот Вардар со 3:1 во првиот полуфинален дуел.

Иванов: Нема мандат за оној кој го руши суверенитетот и независноста на Македонија

Иванов: Нема мандат за оној кој го руши суверенитетот и независноста на Македонија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов попладнево во обраќање пред јавноста рече дека нема да му го даде мандатот на лидерот на СДСМ Зоран Заев и оти од него побарал тој јавно и јасно да ја отфрли и осуди албанската...

Победи на Кливленд и Голден Стејт

Победи на Кливленд и Голден Стејт

Главните фаворити за шампионскиот трофеј во НБА кошаркарската лига, Кливленд и Голден Стејт остварија нови победи.

Македонски атлетичари на Европското првенство во Белград

Македонски атлетичари на Европското првенство во Белград

Атлетската федерација на Македонија ќе настапи со двајцата најдобри натпреварувачи во атлетика на претстојниот европски шампионат во сала, што од 3 до 5 март годинава ќе се одржи во Белград и на кој ќе учествуваат 600 натпреварувачи од 51 држава...

Комитетот за надворешни работи на ЕП ја усвои Резолуцијата за Македонија

Комитетот за надворешни работи на ЕП ја усвои Резолуцијата за Македонија

Со 54 гласoви за и само осум против, Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент денеска ја усвои предлог-Резолуцијата за напредокот на Република Македонија во европските интеграции во 2016 година, јави дописникот на МИА од Брисел.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија