Украдени пари и накит од 20 илјади евра од стан во Гостивар

Украдени пари и накит од 20 илјади евра од стан во Гостивар

Од стан на булеварот „Гоце Делчев“ во Гостивар украдени се пари, накит и два пиштола во вредност од околу 20 илјади евра.

Витамин Б3 за справување со глаукомот

Витамин Б3 за справување со глаукомот

Со додавање на витаминот Б3 во водата што се конзумира, може да се подобри здравјето на очите и да се спречи појава на глауком, велат научниците.

Македонија дел од Балканското првенство во атлетика во сала

Македонија дел од Балканското првенство во атлетика во сала

На престојното Балканско првенство во атлетика во сала што ќе се одржи утре во Белград, Македонија ќе биде претставена со 10 атлетичари и атлетичарки.

Годинава поддршка за 69 проекти на креативните индустрии

Годинава поддршка за 69 проекти на креативните индустрии

Шеесет и девет проекти од 90 пријавени на Конкурсот за финансирање проекти на креативните индустрии ќе бидат поддржани годинава од Министерството за култура.

Голгетерот на Милан, Бака ги одби Кинезите и плата од 12 милиони евра по сезона

Голгетерот на Милан, Бака ги одби Кинезите и плата од 12 милиони евра по сезона

Голгетерот на Милан, Карлос Бака одби трансфер во кинески Тјанџин, што на италијанскиот клуб би му донел обештетување од 35 милиони евра, а нему годишна плата од 12 милиони, тројно повисока од сегашната.

Будимпешта ја повлече кандидатурата за домаќин на ЛОИ во 2024 година

Будимпешта ја повлече кандидатурата за домаќин на ЛОИ во 2024 година

Будимпешта ја повлече својата кандидатура за домаќин на Летните олимписки игри во 2024 година, пренесоа светските агенции.

Карпош Соколи го напушти теренот, а Куманово победи во БИБЛ лигата

Карпош Соколи го напушти теренот, а Куманово победи во БИБЛ лигата

Екипата на Карпош Соколи вечерва незадоволна од судиските одлуки на судиите од Бугарија на дуелот со Теодо што се играше во СЦ „Борис Трајковски“ го напушти теренот на натпревар од БИБЛ лигата при резултат 60:61 за гостите.

Арсенал без проблем со нисколигашот Сатон во ФА купот

Арсенал без проблем со нисколигашот Сатон во ФА купот

Премиерлигашот Арсенал успеа да се пласира во четвртфиналето од ФА купот откако синоќа како гостин го победи нисколигашот Сатон со 2:0.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија