Македонските каратисти на прием во Агенцијата за млади и спорт

Македонските каратисти на прием во Агенцијата за млади и спорт

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески денеска ги прими членовите на македонската карате репрезентација за кадети, јуниори и постари јуниори, кои во Софија, Бугарија изминатиот викенд се покажаа во одлично светло, а Петар Заборски го освои бронзениот...

Се бара решение за МЖ, возовите и денеска не возат

Се бара решение за МЖ, возовите и денеска не возат

Железничкиот сообраќај во Македонија се уште е во целосен прекин поради протестот на вработените кои бараат целосна исплата на јануарската плата.

Гордон најдобар во „тројки“, Робинсон во „забивање“

Гордон најдобар во „тројки“, Робинсон во „забивање“

Бекот на Хјустон Ерик Гордон победи во шутирањето тројки, а Глен Робинсон од Индијана беше најуспешен во забивањето на ноќеска одржаните натпреварувања во рамки на 66.то издание на „Ол старот“.

Победи за Вардар и Шкендија

Победи за Вардар и Шкендија

Водечките екипи во Првата фудбалска лига Вардар и Шкендија остварија победи на домашен терен на дуелите од 19.коло (прво во вториот дел) од шампионатот.

Која четкичка е подобра, класичната или електричната?

Која четкичка е подобра, класичната или електричната?

Иако некои истражувања покажуваат дека луѓето кои се повешти во користење на електрични четкички можат да отстранат повеќе наслаги од тие кои користат рачни четкички, Томас Волф од Здружението на германските стоматолози смета дека разликата и не е толку голема...

Златен медал за Американката Шифрин на Светското првенство во Сент Мориц

Златен медал за Американката Шифрин на Светското првенство во Сент Мориц

Американската скијачка Микаела Шифрин триумфираше на слаломот одржан денеска во Сент Мориц во рамки на Светското првенство.

Ѓорѓиоски едногласно реизбран за претседател на ФФМ

Ѓорѓиоски едногласно реизбран за претседател на ФФМ

Досегашниот претстедател на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски едногласно е реизбран на оваа функција со четиригодишен мандат до 2021 година.

Витамини и минерали со кои изобилува лешникот

Витамини и минерали со кои изобилува лешникот

Балгодарение на високата содржина на мононезаситени масни киселини, витамин Е и минерали, редовното конзумирање на лешници може да го намали ризикот од кардиоваскуларни заболувања.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија