Петнаесет претенденти за МВП признанието во Евролигата

Петнаесет претенденти за МВП признанието во Евролигата

Во потесниот избор на наградата најкорисен кошаркар во Евролигата се најдоа 15 кандидати.

Одиграни девет натпревари од шестнаестинафиналето на Лига Европа

Одиграни девет натпревари од шестнаестинафиналето на Лига Европа

Во фудбалска Европа вечерва се одиграа девет натпревари од 16-финалето на Лига Европа.

Ворли го освои златниот медал во велеслалом

Ворли го освои златниот медал во велеслалом

Француската скијачка Теса Ворли е победничка дисциплината велеслалом на Светското првенство во Сент Мориц, Швајцарија.

Коморите на Македонија и Србија апелираат за брзa деблокада на Евзони

Коморите на Македонија и Србија апелираат за брзa деблокада на Евзони

Стопанските комори на Македонија и Србија апелираат што поскоро да се реши проблемот со блокадата на граничниот премин Евзони и да се овозможи слободен проток на луѓе и стоки зашто во спротивно, како што беше речено денеска на Македонско-српскиот бизнис...

Триумф на Кливленд на гостувањето кај Минесота

Триумф на Кливленд на гостувањето кај Минесота

Шампионот на НБА лигата Кливленд постигна победа ноќеска на гостински терен против Минесота.

Нов круг неуспешни разговори меѓу грчката Влада и земјоделците

Нов круг неуспешни разговори меѓу грчката Влада и земјоделците

Делегација на грчката Влада, предводена од вицепремиерот Јанис Драгасакис денеска имаше уште еден круг неуспешни преговори со претставници на земјоделците, кои веќе неколку недели протестираат со блокади на главните патни правци во северна и централна Грција.

Оптимизам во македонската репрезентација пред ЕП во карате за кадети и јуниори

Оптимизам во македонската репрезентација пред ЕП во карате за кадети и јуниори

Пред настапот на претстојното Европското првенство во карате за кадети, јуниори и за јуниори до 21 година, македонската репрезентација денеска беше на прием во Агенцијата за млади и спорт (АМС). Директорот Марјан Спасески на нашите каратисти им посака успех и...

Дамјановски четврти на „Мавровскиот меморијал“ и со „А“ норма за ЗОИ во Пјеонгчанг

Дамјановски четврти на „Мавровскиот меморијал“ и со „А“ норма за ЗОИ во Пјеонгчанг

Првиот натпреварувачки ден на меѓународниот натпревар во нордиско скијање „Мавровски меморијал“, што се одржува на падините на Бистра, ги донесе трките во 10 километри во машка и 5 километри во женска конкуренција.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија