Мурињо го бара Родригез

Мурињо го бара Родригез

Менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, побара од раководството на клубот, во зимскиот преоден рок да го донесе Хамес Родригез од Реал Мадрид.

Специјално признание за актерот Мартин Ѓоргоски на фестивал во Брунсвик

Специјално признание за актерот Мартин Ѓоргоски на фестивал во Брунсвик

Македонскиот игран филм „Џган“ (англиски: Amok) по сценарио и режија на Вардан Тозија беше номиниран меѓу осум филмови во натпреварувачката категорија „Beyond” на филмскиот фестивал во Брунсвик, Германија, на кој учествувале 344 филма.

Алкалоид нов европски шампион во шах

Алкалоид нов европски шампион во шах

Шаховскиот клуб Алкалоид од Скопје со пет победи и два нерешени резултата во седумте рунди го освои Европскиот клупски куп што изминатите седум дена се одржуваше во Нови Сад, Србија.

Нова убедлива победа на Голден СтејтНова убедлива победа на Голден Стејт

Нова убедлива победа на Голден Стејт

Минатогодишниот финалист и еден од главните претенденти за шампионскиот трофеј годинава во НБА лигата, тимот на Голден Стејт забележа нова убедлива победа.

Гаревски: Дождот и поплавите не можат да бидат причина за земјотрес

Гаревски: Дождот и поплавите не можат да бидат причина за земјотрес

Бројните земјотреси кои започнаа од пред два месеца, продолжуваат со различна сила. Покрај земјотресите што се случуваат во Скопје и околината, веќе неколку недели наназад земјата се тресе и во Демир Капија, Гевгелија и околината. Колку ќе потрае ова и што...

Алкалоид убедлив и против Чедлтон

Алкалоид убедлив и против Чедлтон

Македонскиот шаховски првак Алкалоид забележа уште една висока победа на Европскиот клупски куп што се одржува во Нови Сад.

Кари постави нов рекорд

Кари постави нов рекорд

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари кој пред два дена за првпат по две години не погоди ниту една тројка на еден натпревар, ноќеска реализира 13 удари за три поени и постави нов рекорд во НБА лигата.

Алкалоид и Гамбит убедливи на стартот од шаховскиот ЕКК

Алкалоид и Гамбит убедливи на стартот од шаховскиот ЕКК

Македонскиот шаховски првак Алкалоид со победа од 5:1 над германски Шахфројнде Берлин го почна Европскиот клупски куп.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија