Дванаесетти триумф во низа за Мајами

Дванаесетти триумф во низа за Мајами

Екипата од Флорида ја продолжи победничката серија која трае 12 натпревари, откако ноќеска Мајами триумфираше на гостувањето кај Милвоки.

Македонија три позиции подолу на најновата ФИФА рејтинг листа

Македонија три позиции подолу на најновата ФИФА рејтинг листа

Македонската фудбалска репрезентација бележи пад од три позиции на најновата ФИФА рејтинг листа објавена денеска. „Црвено-жолтите“ на февруарското рангирање се најдоа на 165.место.

Барселона прв финалист во шпанскиот куп

Барселона прв финалист во шпанскиот куп

Екипата на Барселона ќе игра во финалето на Кралскиот куп, бидејќи по двата дуела во полуфиналната пресметка беше поуспешна од Атлетико Мадрид.

Од утре се укинува бесплатниот превоз за сите граѓани во Скопје

Од утре се укинува бесплатниот превоз за сите граѓани во Скопје

Од утре се укинува бесплатниот превоз за сите граѓани во автобусите на ЈСП Скопје и кај приватните превозници и ослободувањето од работа за вработените во Град Скопје и во јавните градски претпријатија над 60-годишна возраст со хронични заболувања и за...

Осминафинална рунда во фудбалскиот Куп на Германија

Осминафинална рунда во фудбалскиот Куп на Германија

Во фудбалскиот Куп на Германија денеска и утре на програмата се осминафиналните натпревари.

Шмидхофер го освои првиот златен медал на СП во алпско скијање

Шмидхофер го освои првиот златен медал на СП во алпско скијање

Австријката Никол Шмидхофер е победничка на денешната трка во супервелеслалом со која беше отворено Светското првенство во алпско скијање што се одржува во Сент Мориц, Швајцарија.

Денеска резултати од екстерното тестирање на матурантите

Денеска резултати од екстерното тестирање на матурантите

Во средните училишта денеска ќе бидат објавени резултатите од екстерното тестирање на учениците од завршните години.

Комплетирано 21.коло во АБА лигата

Комплетирано 21.коло во АБА лигата

Со натпреварот одигран вечерва во Загреб, а во кој екипата на „Будуќност“ славеше победа над „Цибона“ со 94-87, комплетирано е 21.коло во регионалната кошаркарска АБА лига.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија