Финалето на ЛШ во 2019 година во Баку или на новиот стадион на Атлетико во Мадрид

Финалето на ЛШ во 2019 година во Баку или на новиот стадион на Атлетико во Мадрид

Финалето на Лигата на шампиони во 2019 година ќе се игра на Олимпискиот стадион во Баку или на новиот стадион на Атлетико во Мадрид, соопшти УЕФА.

Кари со 39 поени го предводеше Голден Стејт до нова победа

Кари со 39 поени го предводеше Голден Стејт до нова победа

Предводени од Стеф Кари кој постигна 39 поени, осум асистенции и пет скока, кошаркарите на Голден Стејт го совладаа Шарлот со 126:111 во последниот натпревар одигран ноќта меѓу среда и четврток.

Лампард стави крај на професионалната кариерата

Лампард стави крај на професионалната кариерата

Легендарниот фудбалер на Челзи и англиски репрезентативец Френк Лампард, денеска изјави дека завршува со играчка кариера.

Доминација на домашните екипи на ноќешните НБА средби

Доминација на домашните екипи на ноќешните НБА средби

На сите шест натпревари од НБА лигата одиграни ноќеска победи забележаа домашните екипи. 

Иванов: Прво доказ за мнозинство, а потоа мандат за влада

Македонија У-21 закажа три контролни натпревари

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година наредниот месец ќе одигра два контролни натпревари на домашен терен.

Убедлива победа на Кожув над Фени Индустри во натпревар од БИБЛ лигата

Убедлива победа на Кожув над Фени Индустри во натпревар од БИБЛ лигата

Кошаркарите на Кожув убедливо со 16 поени разлика го победија Фени Индустри во македонското дерби од регионалната Балканска лига (БИБЛ).

Реконструкција на спортската сала „Младост“ во Битола

Реконструкција на спортската сала „Младост“ во Битола

Општина Битола ги интензивира реконструктивните зафати на спортската сала „Младост“ во овој град.

Реал Мадрид сигурен во дуелот со Сосиедад

Реал Мадрид сигурен во дуелот со Сосиедад

Лидерот на табелата во Примера Реал Мадрид оствари нова победа во Примера и по киксовите на конкурентите за титулата (Барселона и Севиља) ја зголеми разликата на врвот на табелата.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија