Триумф на Ајнтрахт за трето место

Триумф на Ајнтрахт за трето место

Екипата на Ајнтрахт синоќа оствари минимална победа од 1:0 на гостувањето кај Шалке во рамките на 18.коло од Бундес лигата.

Младиот пијанист Арда Мустафаоглу добитник на прва награда на светски натпревар

Младиот пијанист Арда Мустафаоглу добитник на прва награда на светски натпревар

На интернет натпреварот „Best Mozart Perfomance“, во рамките на „Great Composers“ светските натпревари, македонскиот пијанист Арда Мустафаоглу го освои првото место во неговата категорија, во конкуренција на инстументалисти од САД, Полска, Канада, Велика Британија, Германија и други земји.

Две киви дневно за подобар имунитет и повеќе енергија

Две киви дневно за подобар имунитет и повеќе енергија

Киви претставува едно од омилените овошја на нутриционистите бидејќи релативно мала количина од ова овошје обезбедува доволно хранливи вредности како што е на пример витаминот Ц, што е особено важен за имунитетот и ни помага да ги избегнеме настините и...

Манчестер Јунајтед зсо пораз се пласира во финалето на Лига купот

Манчестер Јунајтед зсо пораз се пласира во финалето на Лига купот

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед и покрај синоќешниот пораз од Хал се пласираа во финалето на англискиот Лига куп.

ФА куп: Дерби Каунти го пречекува Лестер

ФА куп: Дерби Каунти го пречекува Лестер

Со натпреварот меѓу Дерби Каунти и Лестер што се игра вечерва (почеток 20:55 часот) стартуваат дуелите од 1/16 финалето на англискиот ФА куп најстарото фудбалско натпреварување.

Познати противниците на јуниорите за Европското првенство за кошаркари Б дивизија

Познати противниците на јуниорите за Европското првенство за кошаркари Б дивизија

Кошаркарската репрезентација на Македонија за играчи до 18 години ги доби противниците на Европското првенство (У_18) Б дивизија, кое ова лето ќе се игра во Естонија.

Јасир Асани на позајмица во Шкупи

Јасир Асани на позајмица во Шкупи

Фудбалерот на Вардар, Јасир Асани следните шест месеци ќе настапува за градскиот ривал Шкупи како позајмен играч.

Победа за Карпош Соколи во БИБЛ лигата

Победа за Карпош Соколи во БИБЛ лигата

Кошаркарите на Карпош Соколи вечерва ја постигнаа петтата победа во БИБЛ лигата откако вечерва во дуел од 10.коло од Б групата ја совладаа екипата на Фени Индустри со 79:63 (16:13; 22:25; 20:11 и 21:14).

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија