Сантос најдобар селектор, Симеоне тренер на годината

Сантос најдобар селектор, Симеоне тренер на годината

Предводникот на португалската фудбалска репрезентација Фернандо Сантос е прогласен за најдобар селектор во 2016 година, додека Диего Симеоне од Атлетико Мадрид за најдобар тренер, во изборот на Институтот за фудбалска историја и статистика (IFFHS).

Вардар спогодбено го раскина договорот со Обрегон

Вардар спогодбено го раскина договорот со Обрегон

Џон Обрегон од денеска не е повеќе член на ФК Вардар.

Не играм фудбал поради Златната топка

Не играм фудбал поради Златната топка

Ѕвездата на Барселона и бразилски репрезентативец Нејмар, изјави дека нема да биде страшно доколку не ја освои Златната топка.

Куманово по продолжение го совлада Работнички

Куманово по продолжение го совлада Работнички

Кошаркарите на Куманово по дополнителните пет минути со 86-83 го совладаа Работнички и му го нанесоа првиот пораз на тимот од „Градски парк“ во Првата македонска лига.

Зошто некои пушачи добиваат рак, а некои не?

Зошто некои пушачи добиваат рак, а некои не?

Сите пушачи се свесни дека со секоја запалена цигара го зголемуваат ризикот за појава на рак на белите дробови, но многумина од нив, за среќа доживуваат длабока старост.

Нов „трипл-дабл’’ на Расел Вестбрук

Нов „трипл-дабл’’ на Расел Вестбрук

Новата блескава партија на Расел Вестбрук, кој се наметнува како еден од најсериозните кандидати за признанието „МВП“ во најквалитетната светска кошаркараска лига НБА.

Победи со пресврт за Голден Стејт и Мајами

Победи со пресврт за Голден Стејт и Мајами

Во НБА лигата ноќеска се одиграа пет натпревари, а екипите на Голден Стејт и на Мајами до триумф стигнаа откако имаа и висока двоцифрена негатива.

Оскар од Челзи заминува во Кина

Оскар од Челзи заминува во Кина

Фудбалерот на Челзи, Оксар во јануари ќе направи трансфер и од премиерлигашот Челзи ќе замине во Кина и ќе го носи дресот на екипата на Шангај.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија