Зошто некои пушачи добиваат рак, а некои не?

Зошто некои пушачи добиваат рак, а некои не?

Сите пушачи се свесни дека со секоја запалена цигара го зголемуваат ризикот за појава на рак на белите дробови, но многумина од нив, за среќа доживуваат длабока старост.

Нов „трипл-дабл’’ на Расел Вестбрук

Нов „трипл-дабл’’ на Расел Вестбрук

Новата блескава партија на Расел Вестбрук, кој се наметнува како еден од најсериозните кандидати за признанието „МВП“ во најквалитетната светска кошаркараска лига НБА.

Победи со пресврт за Голден Стејт и Мајами

Победи со пресврт за Голден Стејт и Мајами

Во НБА лигата ноќеска се одиграа пет натпревари, а екипите на Голден Стејт и на Мајами до триумф стигнаа откако имаа и висока двоцифрена негатива.

Оскар од Челзи заминува во Кина

Оскар од Челзи заминува во Кина

Фудбалерот на Челзи, Оксар во јануари ќе направи трансфер и од премиерлигашот Челзи ќе замине во Кина и ќе го носи дресот на екипата на Шангај.

Единствено шампионот Кливленд победи на домашен терен

Единствено шампионот Кливленд победи на домашен терен

Седум победи за гостинските екипи на осумте натпревари од НБА лигата одиграни ноќеска.

Македонија годината ја завршува на 162.место на ФИФА листата

Македонија годината ја завршува на 162.место на ФИФА листата

Македонската фудбалска репрезентација се најде на 162.позиција на најновата ФИФА ранг листа објавена денеска.

Работнички ја продолжи серијата победи во Прва кошаркарска лига

Работнички ја продолжи серијата победи во Прва кошаркарска лига

Екипата на Работнички ја постигна и седмата победа во Првата кошаркарска лига откако вечерва во рамките на 7.коло на гостувањето во Кавадарци го совлада домаќинот Фени Индустри со 84:76.

Изјава на Фетуллах  Ѓулен во врска со Атентатот врз рускиот амбасадор

Изјава на Фетуллах Ѓулен во врска со Атентатот врз рускиот амбасадор

Остро го проколнувам крвавиот терористички напад врз рускиот амбасадор во Турција, Андреј Карлов, кој одржа говор на отворањето на една галерија во Анкара.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.