Ветрот го шири пожарот во беровско

Ветрот го шири пожарот во беровско

Ветрот не дозволува гаснење на пожарот во беровско-пехчевскиот регион.

После 16 август ќе нема свадби на затворено

После 16 август ќе нема свадби на затворено

Угостителските објекти регистрирани за забави ќе имаат една недела за да се реорганизираат, да откажат или да ги одложат термините за свадби. Затоа, ограничувањата што Владата ги одобри синоќа, ќе стапат во сила на 16 август за целосна забрана за...

Пожари на десетина локации низ Македонија, во гаснењето вклучена и Армијата

Пожари на десетина локации низ Македонија, во гаснењето вклучена и Армијата

Шумски пожари беснеат на над десетина локации низ Македонија. Како што имформираат локалните власти и противпожарните служби, шумски пожари има во Ранковце каде се изгорени и куќи, во Кочани каде на две места се зафатени десетици хектари шума, борова шума...

Шкендија од Кавадарци ќе ја започне одбраната на титулата во ПМФЛ

Шкендија од Кавадарци ќе ја започне одбраната на титулата во ПМФЛ

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија денес беа извлечени двојките за новата сезона во Првата лига.

Катар и Мексико изборија полуфинале на Златниот куп

Катар и Мексико изборија полуфинале на Златниот куп

Репрезентациите на Катар и На Мексико ќе играат во полуфиналето на Голд купот КОНКАКАФ.

Предлог законот за државјанство го поминува вториот филтер во Собранието

Предлог законот за државјанство го поминува вториот филтер во Собранието

Предлог закон за државјанство е пред усвојување. Комисијата за европски прашања денеска го затвори разгледувањето на амандманите, за да се отвори патот за гласање на Законот на пленарна седница. Во главното тело беа разгледани пет амандмани, додека наместо дебатата, пратениците...

Одбележани 58 години од катастрофалниот земјотрес

Одбележани 58 години од катастрофалниот земјотрес

Скопје ја одбележува 58 – годишнината од катастрофалниот земјотрес што го погоди градот на 26 јули 1963 година, во 5 часот и17 минути наутро.

Интер го смени главниот спонзор за прв пат по 26 години

Интер го смени главниот спонзор за прв пат по 26 години

Италијанскиот фудбалски шампион Интер најави промена на генералниот спонзор. Од претстојната сезона, логото на дресовите на Интер ќе биде апликацијата Socios.com.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија