Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Кралството Тајланд, Сугондхабиром

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Апират Сугондхабиром, новоименуван амбасадор на Кралството Тајланд во Република Северна Македонија, со седиште во Анкара.

Претседателот Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Кувајт, Гази Хамед Алфадли

Претседателот Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Кувајт, Гази Хамед Алфадли

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Гази Хамед Алфадли, новоименуван амбасадор на Државата Кувајт во Република Северна Македонија, со седиште во Софија.

Бостон на чекор до историја

Бостон на чекор до историја

Кошаркарите на Бостон изборија „мајсторка“ во финалето на Источната конференција во НБА лигата, совладувајќи го синоќа во шестиот натпревар Мајами со 104-103 на гостински терен, а победничкиот кош со звукот на сирената го постигна Дерик Вајт.

Три бронзи за македонските каратисти на Балканското првенство за деца

Три бронзи за македонските каратисти на Балканското првенство за деца

Три бронзени медали освоија македонските натпреварувачи на првиот ден од Балканското првенство во карате за деца кое овој викенд се одржува во црногорскиот град Бар.

Лутон ќе игра на стадион со најмал капацитет во историјата на Премиер лигата

Лутон ќе игра на стадион со најмал капацитет во историјата на Премиер лигата

Натпреварите кои новиот англиски прволигаш Лутон ќе ги игра на домашен терен во новата сезона ќе донесат најмала посетеност во историјата на Премиер лигата поради капацитетот на стадионот.

Пораката на сенаторот Марфи е јасна зошто треба уставните измени да се направат до крајот на годинава, смета Агелер

Амбасадорката на САД, Анџела Агелер верува дека е јасна и важна пораката на американскиот сенатор Крис Марфи дека тешките одлуки за напредување во евро-атлантските интеграции треба да се направат до крајот на годинава.

РК Еурофарм Пелистер е нов македонски ракометен шампион

РК Еурофарм Пелистер е нов македонски ракометен шампион

Со победнички шпалир приреден од РК Тиквеш и со аплауз од генерацијата битолски ракометари кои пред 18 години беа македонски шампиони, вечерва во Битола беше прославена победата и првото место на РК Еурофарм Пелистер во годинешното ракометно првенство.

Пендаровски со својот правен тим ќе ги разгледува измените на законите за коридорите 8 и 10д пред да ги потпише указите

Пендаровски со својот правен тим ќе ги разгледува измените на законите за коридорите 8 и 10д пред да ги потпише указите

Претседателот на државата Стево Пендаровски со својот правен тим ќе ги разгледа измените на законите поврзани со коридорите 8 и 10д донесени вчера од Собранието, посочуваат од МИА од Кабинетот на претседателот наведувајќи дека бидејќи станува збор за повеќе закони...

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.