Пендаровски: Нема да им биде дозволен влез на 4 февруари на лицата со лоши намери кон нас

Пендаровски: Нема да им биде дозволен влез на 4 февруари на лицата со лоши намери кон нас

Мојата препорака до нашите партнери беше дека треба да сугерираат ни во Софија да не се помага, односно да не се поттикнуваат организирани транспорти до нашата граница за 4 февруари.

Лилард со 60 поени го предводеше Портланд до победа над Јута

Лилард со 60 поени го предводеше Портланд до победа над Јута

Екипата на Портланд утринава ја совлада Јута на домашен терен во натпреварот од регуларниот дел НБА лигата со 134:124.

Рашковски поднесе кривична пријава против обвинителката во „Софтвери“

Рашковски поднесе кривична пријава против обвинителката во „Софтвери“

Поранешниот генерален секретар на владата Драги Рашковски, обвинет во случајот „Софтвери“, соопшти дека е поднесена кривична пријава против обвинителката Ивана Трајчевска која го води предметот и против стручен соработник во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција,

Леброн е првиот играч во историјата на НБА кој постигнал 40 поени против сите тимови во лигата

Леброн е првиот играч во историјата на НБА кој постигнал 40 поени против сите тимови во лигата

Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс постигна 46 поени рано утрово во градското дерби со Клиперс.

Заврши општата собраниска расправа по Договорот за ФРОНТЕКС

Заврши општата собраниска расправа по Договорот за ФРОНТЕКС

Во Собранието во рамки на денешната 99. седница заврши општата расправа по Предлог на законот за ратификација на Договорот помеѓу Република Северна Македонија и Европската Унија за оперативните активности спроведени од страна на Агенцијата за европска гранична и крајбрежна стража...

Шифрин постави рекорд по победи во Светскиот куп во алпско скијање за жени

Шифрин постави рекорд по победи во Светскиот куп во алпско скијање за жени

Американската алпска скијачка Микаела Шифрин го постави новиот рекордот за победи во Светскиот куп. Таа денеска победи во велеслалом во Кронплац, Италија. Оваа победа и беше 83-та во кариерата.

Во ПСЖ се уверени дека Меси ќе остане, сакаат договор 1+1

Во ПСЖ се уверени дека Меси ќе остане, сакаат договор 1+1

Пари Сен-Жермен и Лионел Меси работат на продолжување на договорот. Според новинарот на „CBS Sports“, Бен Џејкобс, парижаните се уверени дека напаѓачот ќе потпише нов договор.

Сакраменто повтори рекорд во НБА

Сакраменто повтори рекорд во НБА

Екипата на Сакраменто кингс постигна 12 тројки во првата четвртина на натпреварот против Мемфис одигран рано утрово во „Голден 1 Центар“.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.