ФФМ ги презакажа за в недела фудбалските натпревари

ФФМ ги презакажа за в недела фудбалските натпревари

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) одлучи редовното трето коло во рамки на Втората македонска фудбалска лига да го презакаже од сабота за в недела по тридневната жалост што Владата денеска ја прогласи поради трагедијата во Тетово во која во пожар...

Низ Македонија прогласена тридневна жалост, знамињата на половина копје

Низ Македонија прогласена тридневна жалост, знамињата на половина копје

По трагичниот настан во Тетово прогласена е тридневна жалост низ целата земја. Државното знаме е поставено на половина копје.

Пендаровски: Засега нема индиции дека пожарот во Тетово е подметнат

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Тетово изјави дека според информациите кои ги добил од надлежните, досега не постојат индиции дека пожарот во модуларната ковид болница бил намерно предизвикан. Надлежниот јавен обвинител го информирал дека за околу час до два и...

Сочувство од регионот и меѓународните организации за трагедијата во Тетово

Сочувство од регионот и меѓународните организации за трагедијата во Тетово

По трагедијата во Тетово, пристигнаа сочувства и понуди за помош од земјите од регионот и ЕУ. Премиерот на Албанија, Еди Рама изрази сочувство на социјалните мрежи.

Пендаровски му помага на поранешниот претседавач Стојановски

По повод 30-годишнината од независноста во Вила Водно, претседателот Стево Пендаровски денеска ја додели наградата од 8 септември на првиот спикер на Собранието, Стојан Андов и парламентарниот состав од 1990-1994 година.

Шенгелија, избран за претседател на синдикатот на играчи во Евролигата

Шенгелија, избран за претседател на синдикатот на играчи во Евролигата

Кошаркарот на ЦСКА Москва, Торнике Шенгелија е избран за нов претседател на синдикатот на играчи во Евролигата, пренесува веб -страницата на рускиот клуб.

Во првите два дена од пописот, попишани 136.773 лица, 41.478 домаќинства и 59.953 станови

Во првите два дена од пописот, попишани 136.773 лица, 41.478 домаќинства и 59.953 станови

Вкупно 136.773 лица, 41.478 домаќинства и 59.953 станови се попишани во првите два дена од пописот, информираат денеска од Државниот завод за статистика.

Мојсовски: Големиот проект 14 затворени пливачки базени сега е реалност

Мојсовски: Големиот проект 14 затворени пливачки базени сега е реалност

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски најави неколку значајни капитални проекти кои се од големо значење за сите љубители на спортот.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија