Шкендија од Кавадарци ќе ја започне одбраната на титулата во ПМФЛ

Шкендија од Кавадарци ќе ја започне одбраната на титулата во ПМФЛ

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија денес беа извлечени двојките за новата сезона во Првата лига.

Катар и Мексико изборија полуфинале на Златниот куп

Катар и Мексико изборија полуфинале на Златниот куп

Репрезентациите на Катар и На Мексико ќе играат во полуфиналето на Голд купот КОНКАКАФ.

Предлог законот за државјанство го поминува вториот филтер во Собранието

Предлог законот за државјанство го поминува вториот филтер во Собранието

Предлог закон за државјанство е пред усвојување. Комисијата за европски прашања денеска го затвори разгледувањето на амандманите, за да се отвори патот за гласање на Законот на пленарна седница. Во главното тело беа разгледани пет амандмани, додека наместо дебатата, пратениците...

Одбележани 58 години од катастрофалниот земјотрес

Одбележани 58 години од катастрофалниот земјотрес

Скопје ја одбележува 58 – годишнината од катастрофалниот земјотрес што го погоди градот на 26 јули 1963 година, во 5 часот и17 минути наутро.

Интер го смени главниот спонзор за прв пат по 26 години

Интер го смени главниот спонзор за прв пат по 26 години

Италијанскиот фудбалски шампион Интер најави промена на генералниот спонзор. Од претстојната сезона, логото на дресовите на Интер ќе биде апликацијата Socios.com.

Гвинеја се повлече од Олимписките игри поради влошената состојба со коронавирус

Гвинеја се повлече од Олимписките игри поради влошената состојба со коронавирус

Гвинејскиот министер за спорт, Сануси Бантама Соу изјави дека олимпискиот тим на земјата одби да учествува на Игрите во Токио 2020 година, поради ситуацијата со коронавирусот.

Здружение на млади правници: Измените на Законот за државјанство нема да го решат проблемот со апатридите

Здружение на млади правници: Измените на Законот за државјанство нема да го решат проблемот со апатридите

Македонското здружение на млади правници смета дека со Предлог измените на Законот за државјанство, кои денеска се на второ читање во Собранието, нема да се решат проблемот на лицата без државјанство во Република Северна Македонија и бара итно свикување на...

Милвоки по втор пат во клупската историја ја освои шампионската титула во НБА

Милвоки по втор пат во клупската историја ја освои шампионската титула во НБА

Екипата на Милвоки бакс рано утрово го победи Феникс санс на домашен терен со 105:98 и го освои шампионскиот трофеј во НБА-лигата.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија