„Отворен Балкан“- Во Белград потпишани 4 нови договори

На самитот Отворен Балкан во Белград се потпишани нови договори за неограничена трговија со храна, како и кинематографија и аудио-визуелни активности во Западен Балкан.

ПСЖ дава 50+10 милиони евра за Шкрињар, Интер бара 80 милиони

ПСЖ дава 50+10 милиони евра за Шкрињар, Интер бара 80 милиони

ПСЖ се обидува да преговара со Интер за трансфер на дефанзивецот Милан Шкрињар. Според „Л’Екип“ францускиот клуб понудил 50+10 милиони евра за 27-годишниот фудбалер.

СОНК: Учебната година да почне со нова енергија и надеж, нови синдикални искуства и успеси

СОНК: Учебната година да почне со нова енергија и надеж, нови синдикални искуства и успеси

Успешна нова учебна година на вработените во образованието им посака лидерот на Самостојниот синдикат за образование, наука и култура (СОНК) Јаким Неделков.

Ковачевски: Среќен почеток на новата учебна година

Премиерот Димитар Ковачевски на сите ученици им посака среќен почеток на новата учебна 2022/23 година. Во честитката тој им порача на учениците да учат, да се дружат и да не заборават дека образованието е една од најважните инвестиции во животот.

Лајпциг испрати понуда до ПСЖ за Диало

Лајпциг испрати понуда до ПСЖ за Диало

Лајпциг е заинтересиран за дефанзивецот на ПСЖ, Абду Диало. Според инсајдерот Фабрицио Романо, германскиот клуб веќе дал понуда за трансфер на 26-годишниот играч. Сега се разговара за можноста за изнајмување дефанзивец со опција за откуп.

УХМР: Невреме како вчерашното во Скопје еднаш во две до пет години

УХМР: Невреме како вчерашното во Скопје еднаш во две до пет години

Невреме како што се беше вчера во Скопје може да се случи еднаш во две до пет години, покажуваат историските мерења и статистички истражувања на интензивните врнежи со кусо траење, изработени во Управа за хидрометеоролошки работи.

Поплавени улици, куќи, дворови и искрешни дрва од невремето во Скопје

Поплавени улици, куќи, дворови и искрешни дрва од невремето во Скопје

Невремето проследено со пороен дожд, град, грмотевици и ветер што попладнево го зафати Скопје, предизвика поплавување на улици, подвозници, куќи и дворови. Има и искрешни дрва и гранки.

Невреме со град во Скопје

Невреме проследено со пороен дожд, град, грмотевици и ветер попладнево го зафати Скопје.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија