Регистриран земјотрес со епицентар во Албанија

Регистриран земјотрес со епицентар во Албанија

Земјотрес со интензитет од II-III степени според Европската макросеизмичка скала и епицентар во Албанија, 160 километри југозападно од Скопје е регистриран денеска во 00:21 часот, информираат од Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Белорусинот Александр Позњак ново засилување за Работнички

Белорусинот Александр Позњак ново засилување за Работнички

Македонскиот фудбалски прволигаш Работнички се засили со белорускиот играч Александр Позњак.

Пендаровски го потпиша Указот за Законот за стратешки инвеститор за изградба на автопатишта

Пендаровски го потпиша Указот за Законот за стратешки инвеститор за изградба на автопатишта

Претседателот Стево Пендаровски го потпиша Указот за прогласување на Законот за утврдување јавен интерес и номинирање стратешки партнер за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот коридор 8 (делница: Тетово – Гостивар – Букојчани и проектот за автопатот Требеништа –

Викендов внимавајте на пороен дожд, свлечишта, громови

Викендов внимавајте на пороен дожд, свлечишта, громови

Од денеска, па во следните денови ни претстои нестабилно време. Метеоролошката прогноза е дека акумулиран циклон над европските Алпи се спушта над Западен Балкан и може да предизвика поројни врнежи од дожд, лизгања ан земјиште и поплави.

Нејмар и Меси прогласени за најдобри играчи на Купот на Америка

Нејмар и Меси прогласени за најдобри играчи на Купот на Америка

Групата за техничка анализа при КОНМЕБОЛ прогласи двајца играчи за најдобри во Купот на Америка.

Не се воведуваат рестриктивни мерки на границата

Не се воведуваат рестриктивни мерки на границата

Нема нови случаи со делта видот на корона вирусот. За четирите лица од Тетово, сè уште се чекаат резултатите за да се потврди дали кај нив е откриена мутација на „јужноафриканскиот вирус“. Министерот за здравство Венко Филипче рече дека очекува...

Од понеделник вакцинација на населението од руралните средини во охридско

Од понеделник вакцинација на населението од руралните средини во охридско

Медицински тимови составени од лекар и сестра од понеделник ќе почнат со теренска вакцинација на населението од руралните средини во охридскиот регион како и во населените места на Општина Дебрца.

Македонија и Грција потпишаа Договор за изградба на интерконектор за природен гас

Македонија и Грција го официјализираа договорот за изградба на Интерконекторот за природен гас.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија