Премиерот Ковачевски во посета на Пробиштип, Ранковце и Крива Паланка

Премиерот Ковачевски во посета на Пробиштип, Ранковце и Крива Паланка

Премиерот Димитар Ковачевски придружуван од министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, денеска, ќе присуствува и ќе се обрати на настан по повод одбележување на Денот на рударите во Пробиштип.

Доменикали: Трката за ГН на Белгија може да остане во календарот и во 2023 година

Доменикали: Трката за ГН на Белгија може да остане во календарот и во 2023 година

Извршниот директор на Формула 1, Стефано Доменикали, изјави дека трка за Големата награда на Белгија би можела да се одржи и следната година.

Власта со апел сите пратеници да ги поддржат уставните измени, ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот за нивно отфрлање

Власта со апел сите пратеници да ги поддржат уставните измени, ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот за нивно отфрлање

Претставници на власта вчера уште еднаш ги повикаа пратениците во Собранието, пред се оние од редовите на опозицијата, да ги поддржат уставните измени и да не го блокираат патот на земјава кон ЕУ, додека ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот дека нема...

Бесплатен влез за дуелот на македонските кошаркари против Словачка

Бесплатен влез за дуелот на македонските кошаркари против Словачка

Кошаркарската федерација донесе одлука да им дозволи бесплатен влез на навивачите на претстојниот натпревар на македонската машка репрезентација против Словачка во рамки на второто коло во групата Д од претквалификациите за пласман на Европското првенство 2025.

Шкупи елиминиран од Европа, пораз и на реваншот од косовски Балкани

Шкупи елиминиран од Европа, пораз и на реваншот од косовски Балкани

И последниот македонски претставник во Европа, првакот Шкупи, е елиминиран од европските натпревари оваа сезона, откако загуби и на реваншот од Балкани со 1-0.

МВР доби седум нови возила за Одделот за специјални полициски операции

МВР доби седум нови возила за Одделот за специјални полициски операции

Во полицискиот центар „Ѓорче Петров“ денеска e извршено примопредавање на донацијата на седум нови возила за потребите на Одделот за специјални полициски операции при Бирото за јавна безбедност на Министерството за внатрешни работи.

Приведен криумчар на мигранти

Приведен криумчар на мигранти

На 25.08.2022 во 13.00 часот во село Ваксинце, општина Липково, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Сопот го лишиле од слобода М.Б.(34) од Велес. Во возилото „крајслер“ со штипски регистарски, кое тој го управувал, биле пронајдени 16 лица...

Челзи е подготвен да плати 120 милиони евра за Леао

Челзи е подготвен да плати 120 милиони евра за Леао

Напаѓачот на Милан, Рафаел Лео би можел да ја продолжи кариерата во Англија.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија