Нови 155 случаи со Ковид-19, двајца починати, 127 оздравени

Нови 155 случаи со Ковид-19, двајца починати, 127 оздравени

Во последните 24 часа се направени 1 845 тестирања и се регистрирани 155 нови случаи на Ковид-19. Починале две лица, а оздравеле 127 пациенти, соопшти попладнево Министерството за здравство.

МЗ: Задолжително носење маска, правилната употреба клучна во справувањето со Ковид-19

МЗ: Задолжително носење маска, правилната употреба клучна во справувањето со Ковид-19

Задолжително е носењето на заштитна опрема за покривање на носот и устата во сите јавни затворени простори, како што се средства за јавен превоз, маркети, банки, пошти, амбуланти, болници, институции, како и на отворени простори, каде нема можност за одржување...

Филипче: Мајките кои се суспектни или Ковид-19 позитивни можат безбедно да ги дојат своите бебиња

Филипче: Мајките кои се суспектни или Ковид-19 позитивни можат безбедно да ги дојат своите бебиња

Мајките кои се суспектни или Ковид-19 позитивни можат безбедно да ги дојат своите бебиња, напиша на својот ФБ профил министерот за здравство Венко Филипче.

Нови 113 случаи со Ковид-19, шест починати, 259 оздравени пациенти

Нови 113 случаи со Ковид-19, шест починати, 259 оздравени пациенти

Во последните 24 часа се направени 1.543 тестирања, а регистрирани се 113 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-35, Куманово-12, Штип-23, Прилеп-1, Тетово-5, Струга-1, Битола-7, Охрид-6, Гостивар-15, Кочани-2, Пробиштип-1, Демир Хисар-2, Македонски Брод-1, Валандово-1, Виница-1. Починати се шест пациенти, три од...

ЦУК: Состојбата со водотеците стабилна, без посебни зголемувања и излевања

ЦУК: Состојбата со водотеците стабилна, без посебни зголемувања и излевања

Засега состојбата со водотеците е стабилна и не се регистрирани посебни зголемувања и излевања, информира Центарот за управување со кризи, во прегледот на состојбата со врнежите што ја зафатија држава.

Осумдесет и осум нови случаи на заболени од Ковид-19, шестмина починати и 113 оздравени

Осумдесет и осум нови случаи на заболени од Ковид-19, шестмина починати и 113 оздравени

Осумдесет и осум случаи на заболени од Ковид-19 се регистрирани изминатите 24 часа, шест лица починаа, а 113 се оздравени.

Нови 75 случаи со Ковид-19, пет починати, 136 оздравени пациенти

Нови 75 случаи со Ковид-19, пет починати, 136 оздравени пациенти

Во последните 24 часа се направени 830 тестирања, а регистрирани се 75 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-32, Куманово-4, Штип-5, Тетово-7, Кавадарци-8, Гостивар-8, Струмица-1, Кочани-1, Пробиштип-2, Македонски Брод-2, Виница-1, Свети Николе-1, Кичево-2, Неготино-1.

Нови 74 случаи со Ковид-19, тројца починати, 90 оздравени пациенти

Нови 74 случаи со Ковид-19, тројца починати, 90 оздравени пациенти

Во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-14, Куманово-8, Штип-13, Струга-1, Кавадарци-3, Гостивар-22, Кочани-1, Берово-3, Виница-4, Свети Николе-3, Кичево-2. Починати се тројца пациенти, еден од Битола (73 г.), еден од...

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија