За брзо возење 512 санкции на територијата на цела држава

За брзо возење 512 санкции на територијата на цела држава

Казнети се 512 возачи во текот на вчерашниот ден во спроведената зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената.

89 нови случаи на ковид-19 – пријавено едно починато лице

89 нови случаи на ковид-19 – пријавено едно починато лице

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа.

Приведени двајца криминалци барани по потерници, пронајдена дрога кај нив

Приведени двајца криминалци барани по потерници, пронајдена дрога кај нив

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје синоќа во 21.30 часот на ул.„Козле“ во Скопје, ги лишиле од слобода В.З.(21) и О.С.(25), двајцата од Скопје.

Нови 141 случај на коронавирус, починато едно лице

Нови 141 случај на коронавирус, починато едно лице

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа.

Регистрирани се 165 нови лабораториски позитивни случаи на SARS-CoV-2

Регистрирани се 165 нови лабораториски позитивни случаи на SARS-CoV-2

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа.

Во изминатите три дена регистрирани 179 нови заболени од Ковид 19, пријавени шест починати лица, оздравеле 347 пациенти

Во изминатите три дена регистрирани 179 нови заболени од Ковид 19, пријавени шест починати лица, оздравеле 347 пациенти

Во последните три дена од изминатиот викенд (9-11 септември), направени се 1.286 тестови, а регистрирани се 179 нови случаи на КОВИД-19 од кои 36 се реинфекции, информира Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Скопје: Канализационата мрежа не одговора на згоелемениот број на жители

Скопје: Канализационата мрежа не одговора на згоелемениот број на жители

Во последниве години секојдневно никнуваат нови градби и поради ова канализација која е предвидена за 200 или 300 жители, сега е невозможно да опслужи неколкукратно поголем број на жители. Една од општините каде населението се зголеми во последните години е...

Изречени 140 санкции за брзо возење

Изречени 140 санкции за брзо возење

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 140 возачи.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија