Коалицијата Промени и правда со предлози за излез од кризата

Коалицијата Промени и правда со предлози за излез од кризата

Формирање реформска, експертска влада која ќе има обврска да спроведе темелни реформи и да создаде услови за рамноправен политички натпевар и одржување фер, демократски и кредибилни избори, предлага коалицијата за Промени и правда.

Се реализираат градежните работи на водоводниот систем во Тетово

Се реализираат градежните работи на водоводниот систем во Тетово

Градоначалничката на општина Тетово Теута Арифи и заменик министерот за транспорт и врски Фатон Положани го посетија местото кај селото Лисец на Шар планина каде од неодамна започнаа градежните работи за изградба на пречистителна станица од новиот водоводен систем, зафат...

Протест на судската администрација пред Министерството за правда

Протест на судската администрација пред Министерството за правда

Судската администрација денеска протестира пред Министерството за правда барајќи средба соминистерот за правда и решавање на нивното барање за зголемување на додатоците на плата за 35 проценти.

Затворски казни за браќата Беќири за „Фабриката за афери“

Затворски казни за браќата Беќири за „Фабриката за афери“

Во скопскиот Кривичен суд денеска беше изречена пресудата за случајот „Фабрика за афери“ за кој се обвинети браќата Захир и Имер Беќири за фалсификување на лични карти и документи.

Mакедонци Претворија Дожд И Гром Во Струја

Mакедонци Претворија Дожд И Гром Во Струја

Добија награда, а никој не сакал да им даде пари за пат

Собранието расправа за Комисијата за импичмент на Иванов

Собранието расправа за Комисијата за импичмент на Иванов

Собранието на Република Македонија во рамки на 103. седница ја започна расправата за одлуката за формирање на Комисијата за оценување на основаноста на Предлогот за утврдување одговорност на претседателот Ѓорге Иванов за одлуката за аболиција, поднесен од страна на опозицијата.

Земјотресите почувствувани во повеќе градови во Македонија

Земјотресите почувствувани во повеќе градови во Македонија

Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет потврди дека телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Штип, Валандово, Битола, Охрид и Крушево, денеска регистрираа серија земјотреси чии епицентри се наоѓаат на 90 км југозападно од Скопје и потекнуваат од...

Регистрирани два земјотреса во Македонија

Регистрирани два земјотреса во Македонија

Два последователни земјотреса попладнево го потресоа југозападниот дел на Македонија, општина Вранештица. Потресите што беа регистрирани во 18:33 и 18:41 часот предизвикаа вознемиреност кај граѓаните на Охрид.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија