Јолевски: Поддршката од САД за влез во НАТО потребна повеќе од кога било

Јолевски: Поддршката од САД за влез во НАТО потребна повеќе од кога било

За Република Македонија е значајно зачленувањето во НАТО, а поддршката од САД за влез во Алијансата е потребна повеќе од кога било, потенцирал министерот за одбрана Зоран Јолевски на средбата со американскиот заменик-помошник на секретарот за одбрана Мајкл Карпентер во...

Без струја во среда корисници на улиците „Тодор Чангов“ и „Македонија“

Без струја во среда корисници на улиците „Тодор Чангов“ и „Македонија“

Поради технички зафати во електромрежата, во среда, 3 август, струја ќе немаат корисници во дел од Аеродром и Центар, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје по известувањето добиено од ЕВН Македонија.

ДИК го објави списокот со спорни 39.502 граѓани

ДИК го објави списокот со спорни 39.502 граѓани

Државната изборна комисија соопшти дека на својата веб-страница www.sec.mk го објави списокот на 39.502 граѓани чии записи во Избирачкиот список по извршените вкрстени и теренски проверки се спорни, односно за кои има несовпаѓање на податоците за граѓаните предмет на проверки...

Чешка ќе разгледува останување на полицискиот контингент во Македонија

Чешка ќе разгледува останување на полицискиот контингент во Македонија

Чешката Влада идната недела ќе одлучува за странските мисии на чешките полицајци во Унгарија и Македонија, јави дописникот на МИА од Прага.

Исчистени 30 километри од каналската мрежа во Општина Илинден

Исчистени 30 километри од каналската мрежа во Општина Илинден

Општина Илинден во координација со Водостопанство „Скопско Поле” и ЈКП „Илинден” од почетокот на годината досега извршила машинско и рачно чистење на вкупно 30 километри од каналската мрежа што се наоѓа на нејзина територија.

Реконструкција на улиците во индустриската зона Визбегово

Реконструкција на улиците во индустриската зона Визбегово

Општина Бутел ја почна реконструкцијата и санацијата на повеќе улици и сообраќајници: „Хо Ши Мин“, „Петар Манџуков“, „Боро Менков“, „Качанички пат“, улицата „1151“ во Визбегово, како и повеќе улици во Љубанци и Љуботен.

Во Смилковци, општина Гази Баба се санира кракот на улицата „Павле Божинов“ во должина од 400 метри и широчина од 3 метри.

Во Смилковци се санира крак на улицата „Павле Божинов“

Во Смилковци, општина Гази Баба се санира кракот на улицата „Павле Божинов“ во должина од 400 метри и широчина од 3 метри.

Нов водовод во населбата Крњево во општина Центар

Нов водовод во населбата Крњево во општина Центар

Нов водовод од 130 метри ќе биде поставен на ул. „171“ во населбата Крњево во општина Центар.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија