Најдено починато дете во Сингелиќ, се трага по исчезнато 16-месечно девојче

Најдено починато дете во Сингелиќ, се трага по исчезнато 16-месечно девојче

И.Г. од село Стајковци вчера околу 20:40 часот сам го пронашол телото на своето 12-годишно дете кое претходно беше пријавено за исчезното во невремето, потврдија од МВР за МИА.

Дваесет лица загинати во синоќешното невреме

Дваесет лица загинати во синоќешното невреме

Дваесет лица се загинати, од кои за 13 е завршена идентификацијата и се предадени на семејствата, беше соопштено по денешниот состанок на Управувачкиот комитет за справување со кризи.

ДИК: Вкупно 2.137 спорни гласачи го регулирале своето избирачко право

ДИК: Вкупно 2.137 спорни гласачи го регулирале своето избирачко право

До Државната изборна комисија денеска до 12 часот се пријавиле вкупно 2.137 граѓани чиишто записи во Избирачкиот список по извршените вкрстени и теренски проверки се спорни, односно има несовпаѓање на податоците во Избирачкиот список.

Јолевски: Поддршката од САД за влез во НАТО потребна повеќе од кога било

Јолевски: Поддршката од САД за влез во НАТО потребна повеќе од кога било

За Република Македонија е значајно зачленувањето во НАТО, а поддршката од САД за влез во Алијансата е потребна повеќе од кога било, потенцирал министерот за одбрана Зоран Јолевски на средбата со американскиот заменик-помошник на секретарот за одбрана Мајкл Карпентер во...

Без струја во среда корисници на улиците „Тодор Чангов“ и „Македонија“

Без струја во среда корисници на улиците „Тодор Чангов“ и „Македонија“

Поради технички зафати во електромрежата, во среда, 3 август, струја ќе немаат корисници во дел од Аеродром и Центар, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје по известувањето добиено од ЕВН Македонија.

ДИК го објави списокот со спорни 39.502 граѓани

ДИК го објави списокот со спорни 39.502 граѓани

Државната изборна комисија соопшти дека на својата веб-страница www.sec.mk го објави списокот на 39.502 граѓани чии записи во Избирачкиот список по извршените вкрстени и теренски проверки се спорни, односно за кои има несовпаѓање на податоците за граѓаните предмет на проверки...

Чешка ќе разгледува останување на полицискиот контингент во Македонија

Чешка ќе разгледува останување на полицискиот контингент во Македонија

Чешката Влада идната недела ќе одлучува за странските мисии на чешките полицајци во Унгарија и Македонија, јави дописникот на МИА од Прага.

Исчистени 30 километри од каналската мрежа во Општина Илинден

Исчистени 30 километри од каналската мрежа во Општина Илинден

Општина Илинден во координација со Водостопанство „Скопско Поле” и ЈКП „Илинден” од почетокот на годината досега извршила машинско и рачно чистење на вкупно 30 километри од каналската мрежа што се наоѓа на нејзина територија.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија