116 санкционирани возачи во Скопје, 26 за брзо возење

116 санкционирани возачи во Скопје, 26 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Нови 109 позитивни случаи на КОВИД-19, 1 починато лице

Нови 109 позитивни случаи на КОВИД-19, 1 починато лице

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа.

134 нови позитивни случаи на КОВИД-19, 3 починати лица

134 нови позитивни случаи на КОВИД-19, 3 починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа.

179 нови случаи на KOВИД-19, нема пријавено починати лица

179 нови случаи на KOВИД-19, нема пријавено починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа.

Нови 254 случаи на коронавирус во изминатите три дена, починати четири лица

Нови 254 случаи на коронавирус во изминатите три дена, починати четири лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 02.09 до 04.09.2022).

174 санкционирани возачи во Скопје, 93 за брзо возење

174 санкционирани возачи во Скопје, 93 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (03.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

157 сообраќајни прекршоци во Скопје

157 сообраќајни прекршоци во Скопје

Полицијата регистрирала 157 сообраќајни прекршоци вчера на територија на град Скопје, меѓу кои 28 санкции за прекршоци што ги прават пешаци, 16 за возење без возачка дозвола, а 13 за пречекорување на дозволената брзина, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Санирани последиците од поплавата во Ист гејт мол

Санирани последиците од поплавата во Ист гејт мол

Водата која надојде од булеварот „Александар Македонски“ во гаражниот дел од Ист гејт мол е исцрпена. Целиот простор е саниран и се спроведени неопходните активности тој да биде функционален и безбеден, соопшти денеска прес-службата на овој трговски центар.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија