Нови 495 случаи на Ковид-19 од 4.145 тестирања, 13 починати и 308 оздравени пациенти

Нови 495 случаи на Ковид-19 од 4.145 тестирања, 13 починати и 308 оздравени пациенти

Нови 495 случаи на заразени со коронавирусот од направени 4.145 тестирања, пријавени се 13 починати лица во изминативе 24 часа и 308 оздравени пациенти, информираат од Министерството за здравство информира, повикувајќи се на податоци од Институтот за јавно здравје.

 Нови 227 заразени со ковид, вкупно 16 лица починале

Нови 227 заразени со ковид, вкупно 16 лица починале

Регистирани се 227 нов случаи на заразени со ковид 19, од направени 2.595 тестирања, соопшти Министерството за здравство.

Нови 472 случаи на Ковид-19 од направени 3.431 тестирање, вкупно 14 починати и 498 оздравени пациенти

Нови 472 случаи на Ковид-19 од направени 3.431 тестирање, вкупно 14 починати и 498 оздравени пациенти

Во последните 24 часа, регистрирани се 472 нови случаи на САРС-КоВ-2 од направени 3.431 тестирање, пријавени се вкупно 14 починати лица – осум во последното деноноќие и шест преку системот „Мој термин“ од 18 септември до 12 октомври 2021. Евидентирани...

395 нови случаи на Ковид-19, починале 21 лицe

395 нови случаи на Ковид-19, починале 21 лицe

Денес се регистрирани 395 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува 196.762.

Регистрирани 130 нови случаи на Ковид-19, пријавени се 6 починати лица

Регистрирани 130 нови случаи на Ковид-19, пријавени се 6 починати лица

Направени се 1.843 тестирања, а регистрирани се 130 нови случаи на Ковид-19.

406 нови случаи на Ковид-19, починати се 12 лица

406 нови случаи на Ковид-19, починати се 12 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа.

Регистрирани 190 нови случаи на Ковид-19, има и починати

Регистрирани 190 нови случаи на Ковид-19, има и починати

Во текот на последните 24 часа, од 2.636 извршени тестови на национално ниво, регистрирани се 190 нови случаи на Ковид-19, од кои 93 само во Скопје.

18 починати и 525 нови случаи на Ковид-19 во земјава

18 починати и 525 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Во последните 24 часа во земјава се направени 3858 тестови, а регистрирани 525 нови случаи на KОВИД-19.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија