4 починати и 389 нови случаи на Ковид-19

4 починати и 389 нови случаи на Ковид-19

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 26.08 до 28.08.2022).

238 санкционирани возачи во Скопје, 78 за брзо возење

238 санкционирани возачи во Скопје, 78 за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (27.08.2022) МВР продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

252 санкционирани возачи во Скопје, 110 за брзо возење

252 санкционирани возачи во Скопје, 110 за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден МВР продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

252 нови случаи на Ковид-19, починале 5 лица

252 нови случаи на Ковид-19, починале 5 лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа.

Санкционирани 169 возачи во Скопје, 32 мотоциклисти

Санкционирани 169 возачи во Скопје, 32 мотоциклисти

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 169 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 41 санкциja, 12 мерки за возење без возачка дозвола, 32 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли.

153 санкционирани возачи во Скопје, 32 за брзо возење

153 санкционирани возачи во Скопје, 32 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.08.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

7 починати и 313 нови случаи на Ковид-19

7 починати и 313 нови случаи на Ковид-19

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа.

Позната состојбата со новозаболени и починати од Ковид во последниве 24 часа

Позната состојбата со новозаболени и починати од Ковид во последниве 24 часа

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија