Нови 1.299 случаи на Ковид-19, оздравени 413 пациенти и 24 починати

Нови 1.299 случаи на Ковид-19, оздравени 413 пациенти и 24 починати

Во последните 24 часа се направени 5.057 тестирања, а регистрирани се 1.299 нови случаи на КОВИД-19.

Нови 999 случаи на Ковид-19 од 3.566 тестирања, 21 починати и 711 оздравени

Нови 999 случаи на Ковид-19 од 3.566 тестирања, 21 починати и 711 оздравени

Во последните 24 часа се направени 3.566 тестирања, а регистрирани се 999 нови случаи на КОВИД-19.

Меѓународниот ден на рециклирање во Делчево одбележан со волонтерски активности

Меѓународниот ден на рециклирање во Делчево одбележан со волонтерски активности

Здружението „Надеж Норе“, заедно со група волонтери од Бугарија и Португалија денеска со чистење отпад покрај кејот на реката Брегалница во Делчево, го одбележаа Меѓународниот ден на рециклирањето. Целта на активностите, како што истакна координаторот Борче Димитровски, е да се...

Кризен штаб: Епидемилошката состојба во Велес станува сериозна

Кризен штаб: Епидемилошката состојба во Велес станува сериозна

Ковид состојбата во Велес станува сериозна и полоша од минатиот месец. Бројот на новозаразени постојано е во пораст. Ваква оценка денеска на 32-та седница донел Кризниот штаб за заштита и спасување. Според епидемиолозите и докторите овој сој на вирусот многу...

Нови 1.216 случаи на Ковид-19, оздравени 111 пациенти и 15 починати

Нови 1.216 случаи на Ковид-19, оздравени 111 пациенти и 15 починати

Во последните 24 часа се направени 3.761 тестирања, а регистрирани се 1.216 нови случаи на КОВИД-19.

Триесетдневен притвор за мајката чие дете настрада во пожарот во Гостивар

Триесетдневен притвор за мајката чие дете настрада во пожарот во Гостивар

Мерка притвор во траење од триесет дена определи судија на претходна постапка од Основниот суд Гостивар на мајката чие дете настрада во пожар во стан во Гостивар.

Нови 1.293 случаи на Ковид-19, оздравени 339 пациенти и 24 починати

Нови 1.293 случаи на Ковид-19, оздравени 339 пациенти и 24 починати

Во последните 24 часа се направени 4.094 тестирања, а регистрирани се 1.293 нови случаи на КОВИД-19.

7-годишно дете го загуби животот, а неговата мајка е повредена во пожар во стан во Гостивар

7-годишно дете го загуби животот, а неговата мајка е повредена во пожар во стан во Гостивар

Пожарот кој избувна во стан во Гостивар беше фатален за 7 годишно дете, додека неговата мајка се здобила со повреди и била онесвестена. Според првичната истрага на Обвинителството во Гостивар, детето не можело да се спаси од пожарот, бидејќи во...

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија