Зголемување на бројот на новозаразени – засега нема дополнителни ковид-мерки, епидемиолошката состоjба во земјава стабилна

Зголемување на бројот на новозаразени – засега нема дополнителни ковид-мерки, епидемиолошката состоjба во земјава стабилна

Епидемиолошката состоjба во земјава е стабилна. Засега нема потреба од дополнителни нови ковид-мерки. Има зголемување на бројот на новозаразени случаи, но Комисијата за заразни болести на последниот состанок, констатира оти според бројот на слободни болнички кревети и бројот на починати...

788 нови случаи на ковид-19 – пријавени 4 починати лица

788 нови случаи на ковид-19 – пријавени 4 починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа.

Бројот на новозаразени со коронавирус и понатаму е троцифрен

Бројот на новозаразени со коронавирус и понатаму е троцифрен

Од Министерството за здравство соопштуваат дека во последните 24 часа, 788 лица биле позитивни на Ковид 19, од кои 191 лице се повторно инфектирани.

494 нови случаи на Ковид-19

494 нови случаи на Ковид-19

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа.

За брзо возење казнети речиси 1000 возачи за само 24 часа

За брзо возење казнети речиси 1000 возачи за само 24 часа

При спроведена засилена акциска контрола на Министерството за внатрешни работи низ територијата на Република Македонија во текот на вчерашниот ден санкционирани се 992 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената.

Санкционирани 219 возачи во Скопје, од нив 55 за брзо возење

Санкционирани 219 возачи во Скопје, од нив 55 за брзо возење

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 219 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 55 санкции, 16 за возење без возачка дозвола, 30 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, соопшти МВР.

236 санкционирани возачи во Скопје: 68 за брзо возење

236 санкционирани возачи во Скопје: 68 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.06.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

163 нови случаи на ковид-19 – пријавени две починати лица

163 нови случаи на ковид-19 – пријавени две починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија