171 санкционирани возачи во Скопје, 22 за брзо возење

171 санкционирани возачи во Скопје, 22 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (23.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

1 починат и 53 нови случаи на Ковид-19

1 починат и 53 нови случаи на Ковид-19

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа.

Двајца починати и 57 нови случаи на Ковид-19

Двајца починати и 57 нови случаи на Ковид-19

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа.

98 нови позитивни случаи на ковид-19

98 нови позитивни случаи на ковид-19

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа.

75 нови случаи на Ковид-19 во земјава

75 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа.

173 нови случаи на Ковид-19, починале 3 лица во последните три дена

173 нови случаи на Ковид-19, починале 3 лица во последните три дена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 16.09 до 18.09.2022).

Во Скопје санкционирани возачи 131 возач, 25 без возачка дозвола

Во Скопје санкционирани возачи 131 возач, 25 без возачка дозвола

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 131 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 18 санкции, 25 мерки за возење без возачка дозвола, 14 мерки за возење под дејство на алкохол.

Изречени 346 санкции за брзо возење

Изречени 346 санкции за брзо возење

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на државата за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 346 возачи.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија