Казнети 103 возачи за непрописно престигнување

Казнети 103 возачи за непрописно престигнување

На територијата на државава вчера биле казнети 103 возачи поради непрописно престигнување. МВР соопшти дека акциската контрола била спроведена од 13 до 17 часот.

-Од нив, 26 на територијата на СВР Тетово, 25 на територија на СВР Охрид... За време на контролата санкционирани се и 152 други видови прекршоци, информира Министерството за внатрешни работи.

МВР укажува дека сообраќајните контроли ќе продолжат и во наредните денови и апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

 

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.