Гран при на Холандија нема да се одржи во 2020 година

Гран при на Холандија нема да се одржи во 2020 година

Гран-при на Холандија нема да се одржи во 2020 година, пренесува прес-службата на организаторите на етапата од Формула 1.

Премиер лигата може да продолжи на 17 јуни

Премиер лигата може да продолжи на 17 јуни

Англиските клубови во Премиер лигата се согласија да ја продолжат сезоната по средината на јуни. Во овој случај, првенството треба да заврши до 1 август.

Министерот за спорт на Италија дозволи, Серија А продолжува на 20 јуни, купот на 13 јуни

Министерот за спорт на Италија дозволи, Серија А продолжува на 20 јуни, купот на 13 јуни

Италијанскиот министер за спорт, Винченцо Спадафора, официјално го објави продолжувањето на првенството и Купот на земјата.

Сезоната во НБА може да продолжи во август

Сезоната во НБА може да продолжи во август

Според инсајдерот на ЕСПН, Адријан Војнаровски, сезоната во НБА лигата може да продолжи во август, а не во јули како што се сметаше претходно.

АБА нема да продолжи, МЗТ Скопје останува во АБА 2

АБА нема да продолжи, МЗТ Скопје останува во АБА 2

Регионалното кошаркарско натпреварување АБА лигата која во мерт беше прекината поради пандемијата на коронавирус нема да продолжи.

Следната сезона во Премиер лигата е предвидено да започне кон средината на септември

Следната сезона во Премиер лигата е предвидено да започне кон средината на септември

Раководството на Премиер лигата ќе им понуди на клубовите да ја започнат сезоната 2020/21 од средината на септември, пренесе „Дејли меил“.

ПМФЛ продолжува со плејоф и плејаут без испаѓање

ПМФЛ продолжува со плејоф и плејаут без испаѓање

Комисијата за натпреварување во рамките на Фудбалската федерација на Македонија на денешниот состанок донесе предлог-одлуки за продолжување на натпреварувачката сезона 2019/2020 од Прва МФЛ, која беше прекината во март поради епидемијата на коронавирус.

Серија А со конкретен план за продолжување на сезоната

Серија А со конкретен план за продолжување на сезоната

Серија А изработи план за продолжување на сезоната, прекината поради коронавирусот, објавија италијанските медиуми.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија