Рио 2016: Хрватката Сара Колак сензационална победничка во фрлање копје

Рио 2016: Хрватката Сара Колак сензационална победничка во фрлање копје

Хрватската атиетичарка Сара Колак направи вистинска сензација со освојувањето на златниот олимписки медал во фрлање копје.

Рио 2016: САД на врвот на листата освојувачи на медали по деветтиот натпреварувачки ден

Рио 2016: САД на врвот на листата освојувачи на медали по деветтиот натпреварувачки ден

Натпреварувачите на Соединетите Американски Држави освоија најмногу медали по девет дена натпревари на Олимписките игри во Рио.

Вардар ја победи Шкендија со 3:0

Вардар ја победи Шкендија со 3:0

Шампионот Вардар славеше убедлива победа во дерби дуелот против Шкендија, а во рамките од второто коло на фудбалскиот шампионат на Македонија.

Баерн го освои Суперкупот во Германија

Баерн го освои Суперкупот во Германија

Фудбалерите на Баерн Минхен го освоија германскиот Суперкуп, откако синоќа во финалето ја победија Борусија Дортмунд на „Сигнал Идуна парк“ со 2:0.

Стартува англиската Премиер лига

Стартува англиската Премиер лига

Со натпреварот меѓу Хал Сити и шампионот Лестер кој ќе се игра попладнево од 13 часот и 30 минути, ќе започне новата сезона во фудбалскиот шампионат на Англија, односно најсилната конкуренција Премиер лигата.

Рио 2016: Блажевски со нов македонски рекорд на 200 метри мешано

Рио 2016: Блажевски со нов македонски рекорд на 200 метри мешано

Македонскиот пливач Марко Блажевски постави нов македонски рекорд во дисциплината 200 метри мешано.

ОИ Рио: Мајкл Фелпс стигна до 21. олимписко злато

ОИ Рио: Мајкл Фелпс стигна до 21. олимписко злато

Американскиот пливач Мајкл Фелпс со двете први места на ноќешните трки од пливачките натпревари на Игрите во Рио, стигна до бројката од 21 златен олимписки медал.

ОИ Рио: Анастасија Богдановски со нов македонски рекорд, но далеку од полуфиналето

ОИ Рио: Анастасија Богдановски со нов македонски рекорд, но далеку од полуфиналето

Анастасија Богдановски во трката на 200 метри слободно исплива во време од 2:00.52 минути што претставува нов државен рекорд на Македонија, кој сепак не беше доволен за понатамошен пласман во полуфиналето.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија